4

3

6

5

11

Zaproszenie na IV Apel Młodych i koncert ewangelizacyjny

„Bóg kocha i wzywa!”

Spotkanie młodzieży z naszej diecezji na radomskim deptaku stało się już tradycją. Prosta formuła, w której jest czas na świadectwa, zabawę, pieśni uwielbienia i modlitwę, została przyjęta przez młodzież i duszpasterzy. Każdego roku zaskakuje mnie przejmująca cisza, która zapada w chwili adoracji Najświętszego Sakramentu. Młodzi tęsknią za głęboką modlitwą, poszukują autentycznej wspólnoty i mocnej więzi z Chrystusem, która może nadać ich życiu nowy kierunek. Mam nadzieję, że Apel Młodych pozwoli doświadczyć, że każdy z nas jest dla Boga kimś ważnym i Ten, który kocha czułą miłością, powołuje do podjęcia różnych zadań. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będzie hasło „Bóg kocha i wzywa!”.

Pragnę zaprosić wszystkich młodych oraz ich duszpasterzy na kolejny Apel Młodych, który jak w ubiegłym roku, odbędzie się w centrum Radomia, przed Urzędem Miasta, 20 września o godzinie 18.00. Spotkanie rozpocznie się moderowaną zabawą przed sceną i koncertem „Nieziemskie Granie” współtworzonym przez młodych z wielu parafii naszej diecezji. Ostatnią częścią spotkania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Mam nadzieję, że dla młodych obecność w „strefie modlitwy i pojednania” stanie się okazją do mocnej i osobistej modlitwy.

Ufam, że na spotkaniu nie zabraknie przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń, kandydatów do bierzmowania, ministrantów i scholi działających w parafiach. Zapraszam na spotkanie także tych, którzy nie należą do żadnych grup czy wspólnot.

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski

********

Przed Apelem Młodych o godzinie 16.30 odbędą się równolegle dwa spotkania:

  1.  Sala Koncertowa Urzędu Miejskiego w Radomiu – spotkanie z grupą „Wyrwani z Niewoli” (rap, świadectwo młodych, którzy przeżyli swoje osobiste nawrócenie i opowiadają językiem swoich rówieśników). Formuła spotkania ma charakter ewangelizacyjny i warto na nie zaprosić osoby oddalone od Kościoła. Więcej o grupie na stronie: http://www.wyrwanizniewoli.pl/
  2. Parafia Matki Bożej Miłosierdzia (kościół dolny) – spotkanie z o. Adamem Szustakiem, dominikaninem i wędrownym kaznodzieją, znanym i cenionym rekolekcjonistą. Więcej informacji: http://www.langustanapalmie.pl/

Apel Młodych - informacje organizacyjne:

  1. W trakcie koncertu w Parku im. Tadeusza Kościuszki zaaranżowana zostanie strefa modlitwy i pojednania, miejsce na spowiedź, rozmowę z kapłanami i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zabranie fioletowych stuł i pomoc w spowiedzi. Kapłani zostaną poproszeni o rozpoczęcie spowiedzi w trakcie koncertu.
  2. Apel rozpocznie się moderowaną zabawą przed sceną o 17.45,  Planowany czas zakończenia spotkania: 21.15. Wieczorem może być chłodniej, dlatego warto przypomnieć uczestnikom o cieplejszym ubraniu.
  3. W związku z remontem dróg przejazd autokarów na parking przy kościele Matki Bożej Miłosierdzia będzie utrudniony, dlatego prosimy o parkowania autokarów na parkingu przy gimnazjum nr 13 (ul. 25 Czerwca 79 – parking naprzeciwko Szkoły Muzycznej).
  4. Prosimy o rejestrowanie przybyłych grup w recepcji przy Galerii Rosa.
  5. Zdjęcia ze spotkania będą dostępne w niedzielę wieczorem 21.09.2014 na stronie

http://www.facebook.com/mlodziradom

  1. Bardzo prosimy o promocję Apelu Młodych przez wykorzystanie zaproszenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/558944480899374/
  2. W promocji wydarzenia na stronach parafialnych warto wykorzystać dwa krótkie spoty filmowe:

- relację z ubiegłorocznego Apelu Młodych: https://www.youtube.com/watch?v=1A_Dlf1C4dE

- zapowiedź tegorocznego koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=Y0JIcv_Lul0

8. Po Apelu Młodych planujemy modlitwę uwielbienia w Katedrze prowadzoną przez o. Adama Szustaka (godz. 21.15-22.00)

ks. Marek Adamczyk i ks. Mariusz Wilk

duszpasterze młodzieży

------------------------z----------------------------

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk