4

3

6

5

11

DSC 2764

   W sobotę 6 września o godz. 18.00 Msza św. pielgrzymkowa Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę i tych wszystkich, którzy wędrowali duchowo spotykając się na Mszach św. Apelu Jasnogórskim.     

  O sierpniowych rekolekcjach w drodze

W dniach 6-13 sierpnia około 250- osobowa grupa pątników z dwóch starachowickich dekanatów zmierzała szlakiem pielgrzymim ku Jasnej Górze- do Domu Matki i Królowej naszego Narodu. U początku wędrówki do Matki Najświętszej zgromadziliśmy się na Mszy Świętej w kościele na Łazach. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Roszczyk- miejscowy proboszcz, który podkreślił, że Maryja nigdy nie wskazuje na siebie, ale swoje dzieci zawsze prowadzi do Jezusa. Pod przewodnictwem ks. Łukasza Pudzianowskiego- dyrektora Kolumny Starachowickiej, któremu towarzyszyło pięciu kapłanów, w tym trzej księża neoprezbiterzy  przeżyliśmy niezwykłe osiem dni. Ten wspaniały czas był doświadczeniem, które z pewnością zaowocuje w naszym życiu osobistym i pomoże nam z większą ufnością podążać za Chrystusem przez kolejny rok codziennych obowiązków- w pracy, w szkole, w rodzinie. Doświadczyliśmy dobrego serca wielu ludzi, przyjmujących nas pod swój dach na obiady, czy noclegi. Każdemu z nas głęboko zapisały się w pamięć pielgrzymkowe Eucharystie, konferencje oraz poranne i wieczorne modlitwy. Gościliśmy wielu kapłanów, którzy przez głoszone homilie przybliżali nam słowa Chrystusa, zapisane na kartach Ewangelii. Byli pośród nas m.in.  ks. kan. Marek Janas- dziekan dekanatu Starachowice Północ i gospodarz parafialnej świątyni Wszystkich Świętych, ks. kan. Edward Andrzej Rdzanek- dziekan dekanatu Starachowice Południe i proboszcz Parafii św. Trójcy, ks. kan. Andrzej Głogowski- proboszcz parafii św. Brata Alberta, ks. kan. Artur Lach- proboszcz parafii NSJ, czy ks. prał. Albert Warso- pracownik Kongregacji Nauki Wiary. Nasz Gość z Watykanu w swojej homilii podczas Mszy Świętej w Mninie przypomniał postać śp. Biskupa S. Siczka i podkreślił, że Nie wstydzić się Ewangelii to żyć Nią na co dzień.

Dzięki Łasce Bożej mogliśmy przeżyć  niezwykłe 8 dni wspaniałych  rekolekcji  w drodze, czas modlitwy, refleksji, ofiary i dyskusji. Panowała między nami niezapomniana rodzinna atmosfera, a każdy pątnik przez swój trud dał wyjątkowe świadectwo wiary. Nasza pielgrzymka była  też okazją do odnowienia przyjaźni, czy nawiązania wielu nowych znajomości. Ostatniego dnia wędrówki do Matki złączyliśmy się ze wszystkimi grupami i kolumnami pielgrzymki naszej diecezji, aby uczestniczyć we Mszy Świętej w Mstowie, której przewodniczył biskup Henryk Tomasik. Wygłosił również homilię, w której przypomniał: „Nie wstydzę się Ewangelii” znaczy, że wyznaję wiarę w Chrystusa, przyjmuję zasady moralne, które Chrystus przekazał. W dalszej części homilii Biskup Radomski zwracał uwagę, że wierzący człowiek nie może mieć wątpliwości, co jest ważniejsze - prawo Boże, czy prawo ludzkie. - Nie wstydzę się Ewangelii to znaczy, że jasno wypowiadam się na ten temat i pamiętam o prymacie prawa Bożego nad ludzkim w każdej sytuacji. To zobowiązuje nas wierzących do kształtowania naszego sumienia, bo sumienie to system alarmowy, który ostrzega, sumienie to taki GPS, który pokazuje wykorzystanie naszej wolności . Tegoroczna Pielgrzymka Diecezji Radomskiej liczyła 6 tys. 721 osób. Najmłodszy pątnik miał 4 miesiące, a najstarszy- 86 lat.

Jedna z pątniczek dała takie świadectwo: „Pielgrzymuję już 14. raz. W wieku 12. lat poszłam pierwszy raz, i tak mi zostało.  Miałam przerwę, bo macierzyństwo nie pozwoliło mi pielgrzymować, natomiast teraz, gdy dzieci są już duże, pozwoliłam sobie ponownie wrócić na szlak. Szczególnie są to intencje dziękczynne za to, że mam wspaniałą rodzinę, wspaniałego, kochającego męża, trójkę tak wspaniałych dzieci”.

Bracie i Siostro- z pewnością i Ty masz za co dziękować Jezusowi i Jego Najświętszej Matce. Nie trać ani chwili ze swojego życia i daj się prowadzić Bożym GPS, którym jest sam Chrystus i Jego Ewangelia.

Już 6 sierpnia na pątniczy szlak wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka Ziemi Starachowickiej. Wtedy i Ciebie nie może zabraknąć na tej niezwykłej drodze wiary. Kto raz na nią wszedł, zawsze będzie chciał wracać.

Doświadczenie Kościoła, który trwa na modlitwie to niezwykły dar Chrystusa i Jego Matki dla Ciebie i dla mnie…

Zapraszam Cię  na wspólną drogę wiary

Św. Jan Paweł II uczył w encyklice Redemptoris Mater: "Pielgrzymowanie wiary wskazuje na dzieje wewnętrzne, można powiedzieć: na „dzieje dusz”. Równocześnie jednak są to dzieje ludzi, poddanych na tej ziemi przemijaniu, objętych wymiarem historii."

Przyjacielu, zachęcony słowami Piotra z Wadowic idź za Chrystusem przez Maryję. Nie lękaj się być świętym!

 

Więcej zdjęć w linku Zdjęcia. Zapraszamy. 

Dariusz- Maciej Szczepanik, ministrant- lektor; pątnik

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk