4

3

6

5

11

10626480 809921299029725 8498326839702289581 n

WSPÓLNOTOWA RADOŚĆ EWANGELII

 

Miniona sobota- 30 sierpnia była szczególnym dniem doświadczenia żywej wspólnoty wiary, jaką jest nasz Kościół Diecezjalny. Ponad 1300 młodych ludzi z całej diecezji dzieliło entuzjazm z bycia chrześcijaninem. Także i grupa młodzieży z naszej parafii pod duszpasterską opieką ks. Łukasza Pudzianowskiego, od którego wciąż na nowo uczymy się,  jak być radosnym apostołem Chrystusa mogła uczestniczyć w 48. Pielgrzymce Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do serca diecezji, którym jest Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

 

Nasze spotkanie rozpoczęła konferencja ks. Roberta Matysiaka, która dotyczyła chrześcijańskiej radości i siły modlitwy. Tegoroczne spotkanie zgromadziło bardzo wiele osób, które wypoczywały na wakacyjnych turnusach, jak również tych, którzy na co dzień działają w parafialnych grupach oazowych oraz tych, którzy przed laty działali w Ruchu Światło-Życie.. Następnie podzieleni na grupy (ministranci, schola i Oaza) mogliśmy pod opieką animatorów zgłębiać tajniki naszej formacji i dzielić radość z tego, Komu służymy. Centralnym punktem powakacyjnego dnia wspólnoty była Eucharystia, której przewodniczył Biskup Radomski Henryk Tomasik. W wygłoszonej homilii ks. biskup ordynariusz przywołał ewangeliczną przypowieść o talentach. Zdaniem pasterza diecezji Pan Jezus posłużył się tą przypowieścią, aby powiedzieć, jak bardzo Pan Bóg inwestuje w każdego  z nas. Obdarzył nas życiem, podarował nam świat, rozum, który zdolny jest poznawać prawdę, także prawdę o dobru. Zainwestował w nas Pan Bóg i, mówiąc tak po ludzku, trochę źle na tym wyszedł, bo podarował nam wolną wolę. Dzięki temu możemy wybierać, ale niestety źle możemy z niej skorzystać. Bp Tomasik zachęcał, by trwania w postawie wdzięczności uczyć się od Matki Bożej. Mówił też o prześladowaniach chrześcijan. Matka Boża pod krzyżem jest dla nas wzorem. Gdy my, tu  w tej chwili, spokojnie możemy się modlić i przeżywać dzień wspólnoty, wielu naszych braci chrześcijan cierpi. Płacą bardzo dużą cenę. W Iraku tysiące chrześcijan musiało opuścić domy, tysiące osób zginęło za wiarę. Młoda chrześcijanka została zastrzelona na ulicy tylko dlatego, że była chrześcijanką, a przyjechała do tych ludzi z misją charytatywną. A w naszym kraju? Na naszych oczach młody aktor traci pracę tylko dlatego, że nie poparł skandalizującej sztuki, dyrektor szpitala zwolniony tylko dlatego, że jest wierny Bożym zasadom. Na tym tle popatrzmy na naszą wierność. Wierność była, jest i będzie znakiem prawdziwej przyjaźni, prawdziwej miłości. Jest także znakiem dojrzałej wiary. Przypatrzcie się bracia powołaniu  waszemu. Tak bardzo zostaliśmy obdarowani, tak bardzo Pan Bóg nam zaufał. Objawił swoją troskę, miłość, miłosierdzie, zaufanie. Jak my za to dziękujemy?- mówił Ksiądz Biskup.  Na zakończenie wspólnej modlitwy biskup pobłogosławił nowym animatorom wręczając im krzyże oazowe.  Jedna z oazowiczek tak mówi o Ruchu: Ruch Światło-Życie przede wszystkim daje mi radość z przebywania wśród innych, bo przede wszystkim jest to niesamowita wspólnota składająca się z niesamowitych ludzi, którzy tak naprawdę są zawsze gotowi nam pomóc. Nasze spotkanie zakończyliśmy refleksją, że warto wciąż na nowo doświadczać radości Ewangelii i stale uczestniczyć w spotkaniach młodzieży naszej diecezji, również w najbliższym Apelu Młodych 20 września w Radomiu, do udziału w którym zachęcamy.

 

To właśnie Twoich dłoni i Twojego serca potrzebuje Chrystus w swoim Kościele, który wciąż szuka ludzi gotowych pójść za nim, by łowić serca słów Bożych prawdą. Zapragnij realizować duchowy testament św. Jana Pawła II i stań się nadzieją dzisiejszego Kościoła i świata.

 

Dariusz- Maciej Szczepanik

 

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk