4

3

6

5

11

BÓG KOCHA I WZYWA- APEL MŁODYCH 2014

 20140920 195123
,Sobota- 20 września była szczególnym dniem dla wielkiej rzeszy młodych ludzi całej diecezji. Niemal 6 tysięcy młodych diecezjan zgromadziło się na placu przed Urzędem Miasta razem ze swoim Pasterzem- biskupem Henrykiem Tomasikiem. W tym szczególnym święcie wiary uczestniczyła także prawie 50- osobowa grupa młodzieży z naszej Parafii pod opieką ks. Łukasza Pudzianowskiego i Pani Organistki Aleksandry Skowrońskiej. Apel Młodych rozpoczęła moderowana zabawa, prowadzona przez Oazowiczów. Ważnym punktem dnia był także
 koncert Młodych z Winkiem(zespołu pod batutą studenta KUL, kapłana naszej diecezji, ks. Bartłomieja Winka)
Szczególnie mocno wybrzmiały słowa pieśni: Na zawsze Bóg jest wierny. Na zawsze mocny jest. Na zawsze Bóg jest z nami. Na zawsze. Od rana, aż po nocy kres. Jego miłość przetrwa wiecznie. Niezwykłym miejscem była Strefa Modlitwy i Pojednania w Parku Kościuszki, gdzie mogliśmy spotkać się oko w Oko z Jezusem, ukrytym w monstrancji, a także przystąpić do Sakramentu Pokuty, czy zwyczajnie porozmawiać z kapłanami. Centralnym momentem naszego spotkania stała się Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez cenionego rekolekcjonistę, dominikanina, o. Adama Szustaka. W czasie przejmujących rozważań mogliśmy usłyszeć m. in. : Możliwe, że ktoś z was jest teraz na dnie, jest w tak beznadziejnej sytuacji, że musi zagrzebać się mule. Owszem, są trudne chwile w życiu, ale zobaczcie: Chrystus jest wśród nas. Chce nam pomóc. Biskup Radomski w swoim słowie zachęcił do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz do wspierania kapłanów w pracy dla dobra naszych Parafii. Odmówił także modlitwę za młodzież naszej diecezji i podziękował księżom za organizację Apelu Młodych i uczestnictwo w tym wyjątkowym spotkaniu razem z młodymi apostołami Chrystusa oraz wytrwałą pracę z młodzieżą w Parafiach. Następnie sam Bóg- ukryty w Białej Hostii Zbawiciel Świata pobłogosławił nam na trudy realizacji życiowego powołania. 
 
Kolejne Nieziemskie Granie i Apel Młodych już za niecały rok…..
 
BÓG KOCHA I WZYWA WŁAŚNIE CIEBIE: BĄDŹ MOIM ŚWIADKIEM
 
Kościół wciąż żyje…. I czeka na Twoje świadectwo. Czeka na młodego apostoła Jezusa Chrystusa. 
 
Chwała Panu za sobotni dzień. Za to, że JEST między nami i wzywa do świętości, za to, że KAŻDĄ i KAŻDEGO- beż ŻADNYCH WYJĄTKÓW zaprasza do budowania Swego Mistycznego Ciała- Kościoła. Dobrze, że tak wielu młodych chciało uczestniczyć w sobotnim spotkaniu. Ci, którzy nie mogli lub nie chcieli być- WIELE STRACILI
 
ale UWAGA!!!
 
Wciąż masz szansę. BÓG NIEUSTANNIE CZEKA NA TWOJĄ ODPOWIEDŹ!
 
Jest w naszej Parafii miejsce dla Ciebie- w Scholi, w Oazie, pośród Ministrantów. 
 
WARTO!!! NIE POŻAŁUJESZ!
 
Przygotował: Dariusz-Maciej Szczepanik, ministrant-
 
 234
 
 

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk