4

3

6

5

11

BÓG KOCHA I WZYWA- APEL MŁODYCH 2014

 20140920 195123
,Sobota- 20 września była szczególnym dniem dla wielkiej rzeszy młodych ludzi całej diecezji. Niemal 6 tysięcy młodych diecezjan zgromadziło się na placu przed Urzędem Miasta razem ze swoim Pasterzem- biskupem Henrykiem Tomasikiem. W tym szczególnym święcie wiary uczestniczyła także prawie 50- osobowa grupa młodzieży z naszej Parafii pod opieką ks. Łukasza Pudzianowskiego i Pani Organistki Aleksandry Skowrońskiej. Apel Młodych rozpoczęła moderowana zabawa, prowadzona przez Oazowiczów. Ważnym punktem dnia był także
 koncert Młodych z Winkiem(zespołu pod batutą studenta KUL, kapłana naszej diecezji, ks. Bartłomieja Winka)
Szczególnie mocno wybrzmiały słowa pieśni: Na zawsze Bóg jest wierny. Na zawsze mocny jest. Na zawsze Bóg jest z nami. Na zawsze. Od rana, aż po nocy kres. Jego miłość przetrwa wiecznie. Niezwykłym miejscem była Strefa Modlitwy i Pojednania w Parku Kościuszki, gdzie mogliśmy spotkać się oko w Oko z Jezusem, ukrytym w monstrancji, a także przystąpić do Sakramentu Pokuty, czy zwyczajnie porozmawiać z kapłanami. Centralnym momentem naszego spotkania stała się Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez cenionego rekolekcjonistę, dominikanina, o. Adama Szustaka. W czasie przejmujących rozważań mogliśmy usłyszeć m. in. : Możliwe, że ktoś z was jest teraz na dnie, jest w tak beznadziejnej sytuacji, że musi zagrzebać się mule. Owszem, są trudne chwile w życiu, ale zobaczcie: Chrystus jest wśród nas. Chce nam pomóc. Biskup Radomski w swoim słowie zachęcił do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz do wspierania kapłanów w pracy dla dobra naszych Parafii. Odmówił także modlitwę za młodzież naszej diecezji i podziękował księżom za organizację Apelu Młodych i uczestnictwo w tym wyjątkowym spotkaniu razem z młodymi apostołami Chrystusa oraz wytrwałą pracę z młodzieżą w Parafiach. Następnie sam Bóg- ukryty w Białej Hostii Zbawiciel Świata pobłogosławił nam na trudy realizacji życiowego powołania. 
 
Kolejne Nieziemskie Granie i Apel Młodych już za niecały rok…..
 
BÓG KOCHA I WZYWA WŁAŚNIE CIEBIE: BĄDŹ MOIM ŚWIADKIEM
 
Kościół wciąż żyje…. I czeka na Twoje świadectwo. Czeka na młodego apostoła Jezusa Chrystusa. 
 
Chwała Panu za sobotni dzień. Za to, że JEST między nami i wzywa do świętości, za to, że KAŻDĄ i KAŻDEGO- beż ŻADNYCH WYJĄTKÓW zaprasza do budowania Swego Mistycznego Ciała- Kościoła. Dobrze, że tak wielu młodych chciało uczestniczyć w sobotnim spotkaniu. Ci, którzy nie mogli lub nie chcieli być- WIELE STRACILI
 
ale UWAGA!!!
 
Wciąż masz szansę. BÓG NIEUSTANNIE CZEKA NA TWOJĄ ODPOWIEDŹ!
 
Jest w naszej Parafii miejsce dla Ciebie- w Scholi, w Oazie, pośród Ministrantów. 
 
WARTO!!! NIE POŻAŁUJESZ!
 
Przygotował: Dariusz-Maciej Szczepanik, ministrant-
 
 234
 
 

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

duch logo 2017

plus

pdr new logo www

wsd

rk