4

3

6

5

11

21W przeddzień 31. rocznicy śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, odbyły się w Starachowicach uroczystości upamiętniające Jego postać, związane z wprowadzeniem Jego relikwii do parafii Wszystkich Świętych. W sobotę, 17 października w Starachowickim Centrum Kultury odbyła się projekcja filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, w której uczestniczył odtwórca głównej roli – Adam Woronowicz.

Mieliśmy okazję usłyszeć świadectwo człowieka, który przygotowując się do tej niezwykłej roli, poznał bardzo dobrze ks. Jerzego. „Dostałem klucze od mieszkania księdza Jerzego na ul. Chłodnej w Warszawie.

 

Przez ponad pół roku mogłem przygotowywać się tam do roli, poznawać Jego osobę. Ks. Jerzy był niezwykłym gadżeciarzem. Zgromadził w tym mieszkaniu ogromną ilość pamiątek z różnych miejsc, figurek, zegarków, elektronicznych gadżetów i innych”. Aktor wspomina, że najtrudniejsza była dla niego scena, w której ks. Jerzy odprawia nabożeństwo różańcowe w Bydgoszczy, na kilka godzin przed śmiercią. „Mieliśmy przygotowane w zakrystii szaty liturgiczne w odpowiednim kolorze. Wtedy przyszedł proboszcz tej parafii i powiedział: nie założy pan tego! Konsternacja. Co robić? Wtedy ów ksiądz poszedł do kaplicy pamięci ks. Jerzego, wziął oryginalny ornat z tamtego pamiętnego piątku, w który ubrany był ks. Jerzy 19 października i kazał go ubrać. Zostałem w zakrystii z ks. Cezarym, konsultantem ds. liturgicznych i powiedziałem: Czarek, co mam robić? On odparł: wkładaj. Zakładając te szaty, odmówiłem modlitwy, które kapłani mają przeznaczone przy ubieraniu poszczególnych części stroju liturgicznego i wtedy uświadomiłem sobie, że każdy ksiądz wychodzi w tym momencie na Golgotę, jak Chrystus – za swój lud”.

Spotkanie z aktorem w SCK-u trwało prawie do 22. Zgromadzeni Starachowiczanie i goście byli wyraźnie poruszeni świadectwem Adama Woronowicza. Pod koniec powiedział jedno zdanie, które jakoś niezwykle utkwiło w pamięci: „Nie myślcie sobie, że to wy wybraliście i zaprosiliście księdza Jerzego do Starachowic. To On wybrał sobie Starachowice…” 

 

 

23

24

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

duch logo 2017

plus

pdr new logo www

wsd

rk