4

3

6

5

11

KR1KR2

Kr0Kr3

Starachowicka Droga Krzyżowa...

przeszła ulicami naszego miasta 9 kwietnia, w Niedzielę Palmową. Rozpoczęliśmy naszą modlitwę w kościele Świętej Trójcy o godz. 19:00, skąd za krzyżem z napisem "JEZU UFAM TOBIE" przeszliśmy 14 stacji do naszego kościoła p.w. Wszystkich Świętych.Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej, połączone z częścią bolesną Różańca Świętego (z racji odbywającego się w naszej diecezji Jerycha Różańcowego w intencji Ojczyzny oraz naszych rodzin) przygotował ks. Łukasz Dybus, a czytali je m.in. przedstawiciele: dzieci pierwszokomunijnych, młodzieży, dorosłych zrzeszonych w różnych grupach parafialnych, rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Drogę Krzyżową zakończyliśmy w naszym kościele parafialnym odśpiewaniem "Apelu Jasnogórskiego" i błogosławieństwem udzielonym przez ks. dziekana Marka Janasa.

W tym roku przygotowanie Starachowickiej Drogi Krzyżowej przypadło naszej Parafii, stąd w organizację włączyli się niezastąpieni Rycerze Kolumba działający w naszej wspólnocie i innych starachowickich parafiach, Liturgiczna Służba Ołtarza i Schola z naszej Parafii z ks. Piotrem, Koła Żywego Różańca, wspólnota "Galilea" oraz starachowickie wspólnoty Neokatechumenalne z ks. Mirosławem i Łukaszem S. Mimo bardzo licznie zgromadzonych wiernych (w dużej mierze osób młodych!), mogliśmy zachować powagę i nastrój modlitewny tego, bądź co bądź, świadectwa naszej wiary, wyrażonego we wspólnej modlitwie i śpiewie, które przygotował ks. Piotr Gruszka.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafiom, organizacjom, wspólnotom i ruchom, które włączyły się w niesienie Krzyża podczas Starachowickiej Drogi Krzyżowej oraz wszystkim czytającym, śpiewającym, a także starachowickiej Policji i Straży Miejskiej za pilnowanie porządku podczas naszej miejskiej modlitwy. Więcej facebook

Kr4

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

duch logo 2017

plus

pdr new logo www

wsd

rk