4

3

6

5

11

213

Niech będzie pochwalny Jezus Chrystus

„W mocy Duch św.”

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej Parafii. Tym listem  pragnę Was wszystkich zaprosić na wielkie wydarzenie w życiu naszej Parafii – na Misje Święte z racji 80 – lecia istnienia naszej Parafii.

Dziś, w kontekście Niedzieli Dobrego Pasterza postawmy sobie pytanie – Kim jest dla mnie Jezus Chrystus. Padło by wiele odpowiedzi takich prostych katechizmowych, które znamy dobrze. Ale ta wiedza o Chrystusie, to nie jest jeszcze żywą osobą, nie jest wiarą w żywą obecność Jezusa Chrystusa. To Jezus staje się żywy,  kiedy zaczynam wierzyć i żyć wiarą – czyli iść za tym Dobrym Pasterzem. Przechodzić przez Niego jak przez Bramę w ten inny wymiar życia – życia duchowego z Bogiem. Czasami ludzie mówią,  że gdyby Pan Bóg był, to uleczył by wszystkich, chorych, nie było by bogatych i biednych, smutnych i zrozpaczonych. I wszyscy byli by szczęśliwi. Ale taki świat byłby nie do zniesienia, bo tak naprawdę, nikt nikomu nie był by potrzebny. Czy Jezus uzdrowił wszystkich?. Wszystko na ty świecie jest po coś. My wiemy najlepiej po co, patrząc na swoje życie. I Jezus pragnie nam pomóc, byś to odkrył

Po co moi drodzy przychodzimy do kościoła – przychodzimy bo szukamy, bo potrzebujemy: prawdy, światła, dobra, wsparcia, miłości, miłosierdzia, a przede wszystkim tego, tej świadomości, że jest ktoś kto nas kocha, kto nas kocha za nic, za to tylko, że jesteś. I to jest piękne, że  tu właśnie w kościele odkrywamy żywego Jezusa. Chodzi o to byś widzieli Boga  w swoim życiu, który ci powie – idź tą drogę, którą ci wskazuję. Który  pokaże Ci, że można żyć inaczej, lepiej, piękniej. Więc może wołajmy wspólnie Panie Jezu przetrzyj moje oczy aby Cię zobaczył, żebym się Tobą zachwycił, Twoją Miłość, Twoją dobroć, Twoja opiekę. Opieką mądrą. Bo może dziś stało się coś, czego dziś nie rozumiesz, a to będzie ci potrzebne na rok lub kilka lat. To jest to mądre prowadzenie przez Jezusa Dobrego Pasterza naszego życia. I właśnie Misje św. są dla wszystkich, dla mocnych, aby się ugruntowali w wierze, i dla tych, którzy się pogubili w życiu, dla ludzi rozgoryczonych, zbuntowanych, wątpiących, bo nie spełniają się ich marzenia, pragnienia, by uwierzyli w to, że Boży plan wobec nas przekracza wszystkie nasze nawet najśmielsze marzenia tysiąckrotnie.

Drodzy Parafianie!

Jezus pełen Miłosierdzia, ten Dobry Pasterz, pragnie pochylić się nad każdym z nas, aby odnowić nasze serca, oczyścić je, obudzić w nich Wiarę, Nadzieję i Miłość w czasie tych Misji parafialnych, abyśmy byli „W mocy Ducha św.” – to hasło tegorocznych Misji Świętych.

Już niebawem, w niedzielę, 28 maja b.r., rozpoczniemy w naszej parafii p.w. Wszystkich Świętych Misje Święte, które potrwają do niedzieli 04. czerwca b.r. Misję będą miały wymiar duchowy i wspólnotowy. Jest to bardzo wyjątkowy i Święty czas w życiu każdej parafii. Na tyle wyjątkowy,  że Misje Święte organizuje się raz na kilka lat, zaprasza się wszystkich parafian, wszystkie rodziny i grupy, by umocnić i ugruntować naszą wiarę, na nowo zakorzenić ją w Bogu, przez Jego Syna Jezusa Chrystusa w Duchu św. wraz z całą wspólnotą parafialną. Ostatnie Misje w naszej parafii były w 2007 na 70 lecie istnienia naszej Parafii. Nie są to zatem „zwykłe rekolekcje”, ale niezwykły czas łąski i wylania Ducha św. Poprowadzą je dwaj znakomici kapłani i kaznodzieje ks. bp dr Piotr Turzyński i ks. dr Andrzeja Jędrzejewski. Zakończymy Misje spotkaniem rodzinnym naszych parafian podczas pikniku rodzinnego.  Niebawem otrzymają Państwo zaproszenie z programem Misji św., po, to,  by każdy mógł zarezerwować sobie czas na ten wyjątkowy tydzień. Proszę też pokornie o pomoc w zaproszeniu tych Parafian, którzy rzadko, lub wcale, nie uczestniczą w życiu parafialnym. Módlmy się już od dzisiaj, by Misje stały się czasem wielkiej przemiany i odnowy w naszej Parafii, proszę o to zwłaszcza wszystkie grupy, wspólnoty duszpasterskie, ludzi chorych i cierpiących, a także tych, którym zależy na dobru naszej Parafii.

Mam również serdeczną prośbę, by każdy objął żarliwą modlitwą jedną osobę z rodziny lub sąsiedztwa o kim wiemy, że ma luźne związki z naszą parafią i swoją wiarą. Wierzę, iż gorliwa modlitwa może pobudzić każdego do uczestnictwa w Misjach. Wykorzystajmy nade wszystko modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, w kaplicy Św. Barbary, na błaganie Boga o potrzebne łaski na czas Misji. Już dziś zapraszam wszystkich Was serdecznie do udziału w tym duchowym wydarzeniu, które niesie ze sobą, ogromny potencjał Bożego Miłosierdzia dla naszego życia już tu na ziemi. Jest ono zadatkiem tej pełni, którą Chrystus przygotował nam w niebie.  Nie żałujcie czasu. Spotkanie z Bogiem w Słowie i Sakramentach św. jest źródłem życia w miłości, jest źródłem wzajemnego przebaczenia i pojednania w rodzinach i sąsiedztwach, oraz jest źródłem wszelkiego dobra. Zamówiłem krzyże jako pamiątka Misji św., które zostaną poświęcone w dniu wywyższenia krzyża misyjnego. Od przyszłej niedzieli będzie można już je nabywać w zakrystii kościoła. Jak wiecie przy kościele mamy Panteon Pamięci Narodowej, jest to miejsce szczególne. Dbając o to miejsce pamięci w najbliższym czasie będzie rewitalizowane, by godnie służyło przyszłym pokoleniom. Obecny krzyż misyjny został zdemontowany po to aby go ponaprawiać i odnowić. Nikt z nas nie wie jak potoczą się jego losy jutro. Wszystko jest w rękach Pana Boga. Więc zawierzam te wszystkie sprawy materialne i duchowe Jezusowi Miłosiernemu i Jego Matce Maryi. A także patronom Parafii Wszystkim Świętym na czele ze św. Barbarą patronką naszego miasta i Świętym Janem Pawłem II patronem rodzin, któremu oddaliśmy w opiekę nasze miasto i parafię. Proszę was o wsparcie i modlitwę za te dzieła. Modląc się za każdą i każdego z was. Szczególnie za chorych i cierpiących. Prosząc jednocześnie o modlitwę za siebie nawzajem. Bóg jest w stanie uczynić cud w sercu każdego człowieka. On jest w stanie wyrwać każdego z nas nawet z największej ciemności grzechu, niemocy, depresji, samotności, zniewolenia. Ale potrzeba tylko jednego – otwarcia serca. Najmilsi przyjmijcie, ten Boży dar i weźcie udział w Misjach Świętych zachęcając także, jedni drugich. Proszę o modlitwę w intencji Misji Świętych.

                         Wszyscy czujcie się zaproszeni. Szczęść Boże.

 

                                               Do zobaczenia

                                                  Proboszcz

                                               Ks. Marek Janas

         Prefekci:Ks. Łukasz Dybus, ks. Piotr Gruszka, ks. Mirosław Jakubiak, ks. Łukasz Siek

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk