4

3

6

5

11

M01

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE WIZYTACJI KANONICZNEJ I MISJI ŚWIĘTYCH

Dzisiaj, w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas Mszy Świętej o godz. 9:45 uroczyście rozpoczęliśmy wizytację kanoniczną Księdza Biskupa Piotra Turzyńskiego w naszej Parafii oraz Misje Święte, które głoszą: Ksiądz Biskup Piotr Turzyński i Ksiądz Andrzej Jędrzejewski.

Prawo kanoniczne przewiduje wizytację parafii raz na kilka lat, stąd Jubileusz 80-lecia naszej Parafii stał się doskonałą okazją, aby razem z wizytacją (czyli "odwiedzinami" Księdza Biskupa w parafii) przeprowadzić także Misje Święte, których hasło brzmi: "W mocy Ducha Świętego".

M02Ksiądz Dziekan Marek Janas powitał w progu naszej świątyni Księdza Biskupa symbolicznie przekazując klucze do kościoła. Następnie Ksiądz Biskup pokropił wodą święconą zgromadzonych w kościele wiernych i modlił się za Parafię przed Najświętszym Sakramentem.

Ksiądz Dziekan powitał Księdza Biskupa Piotra i Księdza Andrzeja - Misjonarzy, którzy od dzisiaj do przyszłej niedzieli będą karmić nas Słowem Bożym, aby nasza wiara wzrastała, a następnie przedstawił rys historyczny Parafii. Jest to "prezentacja" Parafii, na którą składa się nie tylko jej historia, ale także bieżąca działalność grup parafialnych i tego wszystkiego, co w naszej świątyni się dzieje. Ksiądz Dziekan Marek Janas nie krył wzruszenia czytając historię Parafii i księży Proboszczów, którzy - nie bez przeszkód - rozpoczynali budowę Parafii w tej części Starachowic, aby wiara ludu Bożego Starachowic mogła wzrastać na chwałę Bożą.

Słowa powitania w imieniu wszystkich Parafian, skierowała także Rodzina Państwa Tokarskich po czym rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji naszej Parafii.

W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyli, obok Księdza Biskupa Piotra: Kanclerz Kurii Radomskiej - Ksiądz Prałat Marek Fituch, który - podobnie jak Ksiądz dr Andrzej Jędrzejewski - stawiał pierwsze kapłańskie kroki w naszej Parafii; Proboszcz Parafii św. Brata Alberta, która została wydzielona z naszej Parafii, Ksiądz Andrzej Głogowski; kapłani posługujący w Parafii Wszystkich Świętych; Liturgiczna Służba Ołtarza; Chór Parafialny; Rycerze Kolumba oraz licznie zgromadzeni wierni.

 

 

"TU SPOCZYWA WIELU ŚWIĘTYCH..."

cm1Wtorek, 30 maja to trzeci dzień naszych Misji Świętych, które - przypomnijmy - przeżywamy w naszej Parafii od niedzieli 28 maja, poświęcony był Pamięci ludzi, którzy tworzyli naszą Parafię: Kapłanów, Sióstr Zakonnych. Fundatorów, Dobroczyńców oraz tych, którzy tworzyli tę wspólnotę wiary przez ostatnie 80 lat, a którzy są już po drugiej stronie życia.

Z wdzięcznością wobec Nich, stanęliśmy przy Ołtarzu na naszym parafialnym cmentarzu na Bugaju, na którym pochowani są m.in. dwaj Księża Proboszczowie: ks. Piotr Koba i Józef Domański, polegli Żołnierze Armii Krajowej, ludzie zasłużeni dla Parafii i Miasta oraz nasi bliscy Zmarli. To razem z Nimi i za nich modliliśmy się wczoraj, a także za Parafię.cm2

Eucharystii przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński, który w homilii powiedział m.in., że jest głęboko przekonany, iż na tym parafialnym cmentarzu spoczywa bardzo wielu świętych. Naszych babć, które po prostu sumiennie i z miłością wychowywały swoje dzieci i wnuki, ucząc je wiary i miłości do Boga i człowieka, przesuwając paciorki Różańca; dziadków, którzy pracując i także wychowując dzieci i wnuki, stawali się wzorem męstwa i wiary; Żołnierzy, którzy płacili za wolność Ojczyzny cenę życia; matek i ojców, braci i sióstr, którzy po prostu żyli wiarą wypełniając swoje codzienne obowiązki.

Nawiązując również do homilii z porannych nauk misyjnych, ks. Biskup pokazał - za Ojcami Kościoła - że Kościół to piękny ogród, w którym każdy z nas może znaleźć swoje miejsce. I co niezwykle ważne, skoro Bóg postawił nas na tej starachowickiej ziemi, w tej wspólnocie wiary, której patronują Wszyscy Święci, mamy owocować tutaj, na tej ziemi. Naszej starachowickiej ziemi.

 

 dz2

 "Skąd Pani jest? Jestem z Nieba"

Odpowiedziała Maryja na zadane przez fatimskie dzieci pytanie. Dzisiaj o godzinie 17:00, swoje misyjne spotkanie miały dzieci z naszej Parafii. Ksiądz Andrzej opowiadał dzieciom o Fatimie, o dzieciach Hiacyncie, Franciszku i Łucji, które rozmawiały z Matką Bożą oraz pokazał dzieciom konkretne wskazówki jak naukę Ewangelii wprowadzać w codzienne życie.

 

 

 

 

 

DZIEŃ KRZYŻA

W pierwszy piątek miesiąca, 2 czerwca, w kolejnym dniu Misji Świętych przeżywaliśmy Dzień Krzyża. Centralny punkt Misji Parafialnych.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Prałat Marek Fituch - Kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej, który podobnie jak Ksiądz Andrzej był również wikariuszem w naszej Parafii. Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo przebłagalne za grzechy mieszkańców naszej Parafii, podczas którego prosiliśmy Boga o miłosierdzie. Nabożeństwo to poprowadził Misjonarz - Ksiądz Andrzej Jędrzejewski.

Podwyższenie i poświęcenie Krzyża Misyjnego jest zawsze centralnym punktem Misji Świętych, ponieważ nowy Krzyż jest widzialnym znakiem i pamiątką Misji Świętych, które były prowadzone w Parafii.

Po nabożeństwie przebłagalnym licznie zgromadzeni wierni wraz z kapłanami i asystą, z krzyżami w dłoniach, udali się na plac przed kościołem, na którym kilka dni wcześniej ustawiono nowy, dębowy, niemal 9-cio metrowy Krzyż Misyjny, który jest darem starachowickich leśników. Krzyż Misyjny oraz krzyże - pamiątki Misji Świętych poświęcił Misjonarz - Ksiądz Andrzej Jędrzejewski prosząc jednocześnie, aby Krzyż, który nosimy na piersi, który wisi w naszych domach był zawsze znakiem naszej przynależności do Chrystusa i odważnego wyznawania wiary.

Krzyż 1

Krzyż 2

krzyz5

C2

00001

C3

Sobota - Dzień rodziny i małżeństwa.

ODNOWIENIE PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ I OCZEKIWANIE NA DUCHA ŚWIĘTEGO...

W sobotę, 3 czerwca, podczas Mszy Świętej sprawowanej przez Księdza Biskupa Piotra, Księdza Proboszcza Marka Janasa, Księdza Andrzeja Jędrzejewskiego, Księdza Marka Fitucha małżonkowie odnowili uroczyście swoją przysięgę złożoną przed laty. Nie dało się nie zauważyć ogromnego wzruszenia Małżonków, którzy publicznie, we wspólnocie po raz kolejny przysięgali sobie miłość, wierność, uczciwość, wzajemne wsparcie aż po grób. Po odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich, małżonkowie podchodzili do kapłanów po błogosławieństwo. 82 pary, które dziś odnowiły przyrzeczenia małżeńskie dostały od Księdza Biskupa pamiątkowe obrazki.

Po Eucharystii był czas na modlitwę uwielbienia Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w tajemnicy Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie poprowadził Leopold Twardowski z zespołem oraz Chórem Parafialnym.

OP2OP3

OPPPP1WWWWWWa

A wieczorem oczekiwanie na Zesłanie Ducha Świętego. Czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego, które poprowadził Pan Leopold Twardowski z zespołem oraz naszym Chórem Parafialnym

UW1UW2

 Zakończenie Misji - Msza Św. dziękczynna za 80 lat istnienia Parafii Wszystkich Świętych, Bierzmowanie Młodzieży i poświęcenie Panteonu Pamięci Narodowej. A po Mszy św. Jubileuszowy piknik rodzinny.

J1

J2

J3

J4

J5

J6

J7

ag1

Na zakończenie misji i jubileuszu 80 lecia naszej Parafii, zorganizowano na terenie rekreacyjnym koło basenu przy ulicy Szkolnej. Przygotowano wiele atrakcji. Najpierw na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, a następnie koncert dała parafialna schola. Wspólnoty modlitewne, Rycerze Kolumba i ministranci opowiadali ze sceny o swojej posłudze.  Przez całe popołudnie można było dostać kiełbaski i mięsa z grila, wodę z saturatora rozdawali pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, a panie z parafii zorganizowały Cukiernię Parafialną z własnymi słodkimi wypiekami. Na dzieci czekały dmuchane zamki, trampolina, malowanie twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Michała Fabiszewskiego, zdobywcy drugiego miejsca w piątej edycji Master. Chefa. Na zakończnie festynu 

p10

aq

P20

P30

p40

P50

P60

P70

P80

UBILEUSZOWY PIKNIK RODZINNY 

Zwieńczeniem obchodów Jubileuszu 80-lecia Parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach był zorganizowany na terenie MOSiR Piknik Rodzinny.

Podczas pikniku, Parafianie oraz goście mogli spróbować smacznych ciast przygotowanych przez Parafian; zobaczyć "w akcji" szefa kuchni, czyli Michała Fabiszewskiego - finalistę 5. edycji programu MasterChef i spróbować przygotowanych przez niego burgerów; skosztować smakołyków z grilla przygotowanego przez Rycerzy Kolumba; wylosować wspaniałe nagrody i drobne upominki w Loterii Fantowej; napić się wody z kultowego saturatora; wygrać w konkursie wiedzy o Parafii koszulki i płyty zespołu "Jak Najbardziej". Na najmłodszych czekały "dmuchańce", malowanie twarzy i zabawy przygotowane przez parafialną Oazę i Scholę.

Nie zabrakło radości, jedzenia i picia, a to wszystko dzięki naszym Partnerom i Sponsorom, bez których nie udałoby się zorganizować tak radosnego jubileuszowego pikniku rodzinnego.

Podczas pikniku był także czas na prezentację grup, które prężnie działają przy naszej Parafii :-)

I tak, na scenie pojawili się przedstawiciele m.in. Oazy, Scholi, Ministrantów, Rycerzy Kolumba, Kół Żywego Różańca, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Wspólnoty "Galilea", Wspólnoty Neokatechumenalnej, Chóru Parafialnego, którzy krótko opowiadali o działaniach danej grupy parafialnej i zapraszali na spotkania.

Na scenie pojawili się również ks. bp Piotr Turzyński, który wraz z ks. Andrzejem Jędrzejewskim prowadził w naszej Parafii Misje Święte oraz ks. Proboszcz Marek Janas. Pozdrowili zebranych życząc udanego i radosnego świętowania Jubileuszu naszej Wspólnoty Parafialnej :-)

Swoje zdolności taneczno - wokalno - instrumentalne zaprezentowały także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach, która owocnie współpracuje z naszą Parafią. Wystąpili więc uczniowie klas: 3b, 6b i 6c. A przygotowaniem występów zajęły się: p. Jolanta Skalska i p. Magdalena Krupa we współpracy z katechetką p. Kamilą Kępą.

Na swoje "pięć minut" doczekał się także nasz Gość specjalny, czyli Michał Fabiszewski, finalista 5. edycji programu MasterChef, który niczym w "TVN-owskim" Dzień Dobry, odpowiadał na ciekawe pytania prowadzącego całość spotkania - Kierownika Działu Animacji Kultury Starachowickiego Centrum Kultury - p. Łukasza Gołdy ;-)

Liczne podziękowania ze sceny popłynęły w kierunku naszych Partnerów i Sponsorów, bez których nie udałoby się zorganizować naszego Pikniku:

- Gmina i Miasto Starachowice - Powiat Starachowicki - Starachowickie Centrum Kultury - MOSiR w Starachowicach - PWiK w Starachowicach - Komendy Powiatowe Policji i Straży Pożarnej w Starachowicach - Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach - Nadleśnictwo Marcule - Szkoła Podstawowa nr 9 w Starachowicach - Szkoła Matematyki "2+2" ze Starachowic - Agencja Ochrony Mienia SCORPION - Zakład Transportu Medycznego "RAVMED" - Hurtownia "Format" w Starachowicach - Hurtownia spożywcza "Mango" w Starachowicach - Cukiernia Heka - Brico Marche - Instytut Technologii i Eksploatacji w Radomiu - MAN Starachowice - Animex - Perfopol
- Piekarnie: Karasiewicz z Radomia; Krawczyk ze Starachowic; Halina Sajecka z Wąchocka; Dariusz Wojteczek ze Starachowic
oraz wielu Darczyńców prywatnych. Patroni medialni: - Radomski Gość Niedzielny - Tygodnik Starachowicki - Radio Plus Radom - Gazeta Starachowicka

Całość spotkania poprowadzili: Łukasz Gołda i ks. Piotr Gruszka.

NiemaGOtu (https://www.facebook.com/niemaGotu/?fref=ts) to zespół, który wygrał konkurs na Hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, zachwycił piosenkami m.in. "Nie mądrość", "Przybądź, Święty", "Psalm 126", "Nie ma Go tu, wstał!" i in. Pojawił się znienacka na katolickiej scenie muzycznej w Polsce i już zdołał podbić serca wierzących głębią tekstów oraz niesamowicie energiczną muzyką :-)

Wystąpił na naszej starachowickiej scenie, podczas Pikniku Rodzinnego śpiewając z mocą o Panu, który przychodzi do nas "w mocy Ducha Świętego", aby rozpalać na nowo zamknięte serca :-) Nic więc dziwnego, że ewangeliczny przekaz płynący z modlitwy poprzez śpiew poruszył zgromadzonych na placu przed sceną.

I choć nasze "plany" pokrzyżowała pogoda, bowiem zerwał się wicher "godny Pięćdziesiątnicy" :-D to zespół, który miał również poprowadzić uwielbienie na scenie Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, obiecał, że jeszcze nadrobi ten niedokończony element starachowickiego uwielbienia :-)

Czekamy więc z niecierpliwością na kolejne spotkanie modlitewne z udziałem niemaGOtu w naszej Parafii. I już dziś serdecznie na nie zapraszamy!

P90

aq20

aq30

 Fot. Weronika Kasprzyk

Wszystkie zdjęcia na facebook

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

9.00 - 10.00, 16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

duch logo 2017

plus

pdr new logo www

wsd

rk