4

3

6

5

11

Fatima1"Będziesz ozdobą Jego tronu..."

powiedziała Maryja, obiecując 13 czerwca 1917 roku w Fatimie tym, którzy przyjmą Jej Niepokalane Serce. Dziś 13 czerwca. W Kościele nie tylko wspominamy wielkiego - ubogiego świętego Antoniego z Padwy, ale także obchodzimy 100-tną rocznicę drugiego objawienia się Maryi w Fatimie.

Rozmowa Matki Bożej z Dziećmi przebiegała następująco (opisuje Łucja):

- „Czego Pani sobie życzy ode mnie?"

- „Chcę, żebyście przyszli tutaj dnia 13. przyszłego miesiąca, żebyście codziennie odmawiali różaniec i nauczyli się czytać. Później wam powiem, czego chcę".

Prosiłam o uzdrowienie jednego chorego.

- „Jeżeli się nawróci, wyzdrowieje w ciągu roku".
- „Chciałabym prosić, żeby nas Pani zabrała do nieba".
- „Tak! Hiacyntę i Franciszka zabiorę niedługo. Ty jednak tu zostaniesz przez jakiś czas. Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca" (Tu z pośpiechu Łucja opuściła koniec zdania, który w innych dokumentach brzmi następująco: „Kto je przyjmuje, temu obiecuje zbawienie dla ozdoby Jego tronu").

- „Zostanę tu sama?" - zapytałam ze smutkiem.
- „Nie, moja córko! Cierpisz bardzo? Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga".

 

Fatima2W tej chwili, gdy wypowiadała te ostatnie słowa, otworzyła swoje dłonie i przekazała nam powtórnie odblask tego niezmiernego światła. W nim widzieliśmy się jak gdyby pogrążeni w Bogu. Hiacynta i Franciszek wydawali się stać w tej części światła, które wznosiło się do nieba, a ja w tej, które się rozprzestrzeniało na ziemię. Przed prawą dłonią Matki Boskiej znajdowało się Serce, otoczone cierniami, które wydawały się je przebijać. Zrozumieliśmy, że było to Niepokalane Serce Maryi, znieważane przez grzechy ludzkości, które pragnęło zadośćuczynienia.

To, Ekscelencjo, mieliśmy na myśli, kiedyśmy mówili, że Matka Boska wyjawiła nam w czerwcu tajemnicę. Nasza Pani nie rozkazała nam tego zachować w tajemnicy, ale odczuwaliśmy, że Bóg nas do tego nakłania.

Z tej właśnie okazji, czując nie tylko wewnętrzne przynaglenie, aby jeszcze bardziej czcić Maryję w naszej Parafii, wśród ludzi, którzy potrzebują żywego świadectwa i obecności Boga, rozpoczęliśmy w 100-tną rocznicę drugiego Objawienia, NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE.Fatima3

Modlitwa różańcowa, nabożeństwo dziękczynne, Msza Święta i procesja z piękną figurą Maryi - to główne elementy tego nabożeństwa, które przeżywać będziemy każdego 13. dnia miesiąca. Taka jak Ona chciała. Aby Jej Niepokalane Serce było czczone i kochane na naszej, starachowickiej ziemi. Ave Maria!

 

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

9.00 - 10.00, 16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

rok-milosierdzia

plus

dr

wsd

rk