4

3

6

5

11

JERYCHO RÓŻAŃCOWE W NASZEJ PARAFII I DEKANACIE

J111111

W sobotę i niedzielę, 28 i 29 października, nasza Parafia przeżywała 25 – godzinne czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Czas ten, nazwany przez Księdza Biskupa Henryka Tomasika Jerychem Różańcowym, który w naszej diecezji trwa od 25 marca tego roku, z racji na jubileusz 25 - lecia jej istnienia, ma być szczególnie mocnym wezwaniem do zburzenia murów niewiary, odejścia od Boga oraz odnowy moralnej duchowieństwa, rodzin i całego narodu. Te wyjątkowe chwile łaski - obecność oko w Oko z Jezusem i Maryją mają również pobudzić nas do modlitwy w intencjach Kościoła, papieża Franciszka, naszych Biskupów oraz o nowe powołania do służby w Kościele.

Zachęceni wezwaniem Pasterza Diecezji, wspólnie z delegacjami wszystkich parafii naszego dekanatu, zgromadziliśmy się w naszej Parafii pw. Wszystkich Świętych na uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Dziekana Marka Janasa, by wspólnie rozpocząć nasz dekanalny szturm do Nieba. W swojej homilii, ks. Artur Lach - proboszcz Parafii NSJ przybliżył ideę Jerycha Różańcowego, jak też jej źródło - historię biblijnego miasta Jerycha. Zachęcił także do ufnej modlitwy z koronką różańca w ręku, którą tak wiele łask można wyprosić u Boga przez ręce i serce Niepokalanej Dziewicy z Fatimy. Kaznodzieja przypomniał również historię objawień fatimskich i powstanie oraz rozwój Różańca Świętego. Nim Eucharystia dobiegła końca, poszczególne parafie naszego dekanatu, wraz ze swoimi duszpasterzami przyjęły symbole Jerycha Różańcowego - przywiezione z Fatimy Różaniec i świecę, by towarzyszyły im one w przypadającym dla nich czasie czuwania z Jezusem i Maryją.

J22Po zakończeniu Mszy Świętej, poszczególne grupy naszej Parafii i Jej mieszkańcy, rozpoczęli nieustanną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencjach wyznaczonych przez Księdza Biskupa Ordynariusza. Szczególny akcent modlitewnej nocy stanowiła z pewnością ,,Pasterka Maryjna” sprawowana przez Księdza Dziekana oraz Księży Rodaków: Marka Plewniaka i Krzysztofa Nowosielskiego. Była ona dziękczynieniem Bogu za powołania kapłańskie i zakonne, które z naszej ziemi wyrosły i ufną modlitwą o nowych szafarzy Jego sakramentów i głosicieli Słowa, zwłaszcza spośród naszych Parafian.

Wspólne czuwanie, które przeżywane było w dzień imienin budowniczego naszego Kościoła - ks. prał. Tadeusza Jędry oraz w liturgiczną uroczystość rocznicy dedykacji świątyni, dopełniły: niedzielna modlitwa dzieci komunijnych, kandydatów do bierzmowania oraz Nieszpory Eucharystyczne, a następnie Eucharystia sprawowana przez Ks. Dziekana i Ks. Piotra w intencji naszej Parafii.

   J4444Kulminacyjnym punktem naszej modlitwy stało się zawierzenie rodzin Matce Najświętszej, wypowiedziane przez Państwa Dorotę i Sebastiana Pater z dziećmi.

Trwajmy na modlitwie o liczne duchowe owoce diecezjalnego, jak i dekanalnego szturmu do Nieba - prośmy z wiarą o przemianę życia w duchu Ewangelii.

Relacja: al. Maciej Szczepanik
Fot.: Weronika Kasprzyk

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk