4

3

6

5

11

Pisarz2W niedzielę, 12 listopada gościliśmy w naszej Parafii - jak sam o sobie mówi - szczęśliwego ojca, męża i z zawodu powieściopisarza ROBERTA KOŚCIUSZKĘ, autora powieści dla dzieci i młodzieży takich jak "Wojownik trzech światów", czy "Niewidzialna gra".

Podczas wszystkich Mszy Świętych nasz Gość dawał świadectwo, że życie z Bogiem nie jest NUDNE, ale to prawdziwa PRZYGODA, i że to może się dziać w każdej rodzinie. Prezentując powieści oparte na historiach Biblijnych (m.in. o Danielu i Nabuchodonozorze, o Gedeonie i królowej Esterze) pokazywał, że wspólne czytanie zbliża do siebie rodziców i dzieci. Wystarczy 15 minut przed snem usiąść u dziecka na łóżku i czytać, czytać... te historie są tak ciekawe, że dzieci zawsze chcą więcej i więcej...

Stąd, ku radości Pana Roberta, bardzo wielu naszych Parafian (i nie tylko) zakupiło książki i gry z dedykacją Autora. Pan Robert wprost powiedział do Księdza Proboszcza: "macie rozczytaną parafię".

Tym, którzy pozyskali dziś powieści Pana Roberta życzymy radości ze wspólnego, rodzinnego odkrywania tajemnic fabularyzowanych historii Biblijnych. Tym, którym się to nie udało polecamy stronę wydawnictwa Pana Roberta www.kosciuszko.eu gdzie książki można zamówić.

Pisarz1WIARA RODZICA A WIARA DZIECKA... 

W niedzielny wieczór odbyło się spotkanie z Robert Kościuszko w naszym kościele. Na zaproszenie odpowiedziało kilkadziesiąt osób - Rodziców, Dziadków i Opiekunów.

Dziecko jak i nastolatek, oprócz teorii potrzebuje świadectwa. "Dobrze, mówisz mi jak i co mam robić; jak mam się modlić itd. to teraz mi to pokaż". Sprawy niby oczywiste, a jak często o tych priorytetach zapominamy w codziennym życiu.

Pan Robert dał też konkretne - oparte na doświadczeniu wskazówki, które mają pomóc w budowaniu wzajemnych relacji w rodzinach: między rodzicami a dziećmi. Jako ojciec czwórki dzieci: trzech chłopców i najmłodszej, 5-letniej Zosi, dawał świadectwo, że czas spędzony z dzieckiem, każda minuta i godzina to wygrana rodziców.

Badania pokazują, że aż w 65% rodzin ojcowie spędzają aktywnie czas z dziećmi przez 1 godzinę tygodniowo, czyli jakieś 8-9 minut dziennie. Aktywnie, tzn. we wspólnej zabawie, nauce, grze, czy modlitwie. To daje do myślenia.

Oczywiście, jako jedną z ważniejszych form spędzania wspólnie czasu Pan Robert wskazywał na czytanie opowieści i bajek dzieciom. Wśród tych form znalazły się także wspólne wyjścia do kina, wyjazdy na spływy kajakowe, czy udział rodziców w radościach dziecka (mecze, występy).

Jeden z ważniejszych wniosków? Czas spędzony razem to inwestycja w przyszłość. I można tutaj zacytować naszego Prymasa Tysiąclecia: "jedni mówią: czas to pieniądz, a ja wam mówię: czas to MIŁOŚĆ". Coś w tym jest.

Dziękujemy Panu Robertowi za ten wyjątkowy czas dzielenia się wiarą i doświadczeniem budowania relacji rodzinnych.

Fot. ks. Łukasz Dybus, Weronika Kasprzyk

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

duch logo 2017

plus

pdr new logo www

wsd

rk