4

3

6

5

11

Adwent2017 św. 2Zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 6.00. Przed Mszą Świętą o g. 5.45 będziemy śpiewać Godzinki o Matce Bożej. Tegoroczne Roraty będą mówić o św. Józefie, któremu Bóg powierzył straż nad swoimi najcenniejszymi Skarbami – Jezusem i Maryją.  Papież Franciszek ogłosił ten Rok jako Rok Świętego Józefa. Zapraszamy.

Rozważania dla tych, którzy podobnie jak Assunta Di Tomaso – duchowa córka Ojca Pio – użalają się na trudności w modlitwie, medytacjach, kierowaniu myśli do Boga. Ojciec Pio wyjaśnił jej: „Kiedy nie potrafisz dużymi krokami iść po drodze prowadzącej do Boga, zadowalaj się małymi kroczkami i cierpliwie czekaj, aż będziesz mogła mieć nogi zdolne do biegu…”. Krótka refleksja i zaduma nad myślami Ojca Pio służą pomocą w przygotowaniu do spotkania z Tym, który jest Miłością. Pierwszy tydzień Adwentu poświęcono medytacjom tajemnicy światła, które jest świtem i brzaskiem, zapowiedzią nadejścia Słońca – Chrystusa.     

I TYDZIEŃ ADWENTU - ŚWIATŁO

1.Błyszczą pałace pysznego Izraela, ale Światłość nie w nich przyszła na świat! Chełpią się ludzką wielkością, opływają w złoto i przyodziani są w strojne szaty magnaci żydowskiego narodu, napełnieni są próżną wiedzą i pychą kapłani sanktuarium, podczas gdy prawdzi­we znaczenie Bożych objawień jest zupełnie inne; nie przyjmują właściwej postawy oczekiwania na Zbawiciela, bo sądzą, że przyjdzie na świat w ludz­kiej wielkości i potędze. Bóg jednak, który zawsze zawstydza mądrość tego świata, zniweczył ich plany, zstąpił między nas w naj­większym uniżeniu, w wyrzeczeniu do tego stopnia, że narodził się z pokornego rodu Józefa, ograniczył się do skromnego mieszkania i odrzucony przez ludzi, ratował się ucieczką i korzystał z pomocy nędznych zwierząt, wybrał ich stajnię na miejsce swoich naro­dzin, a ich tchnienie na ogrzanie swego maleńkiego ciała. Pozwolił, by jako pierwsi złożyli Mu hołd prości, prymitywni pasterze, których przez swoich aniołów powiadomił o wielkiej tajemnicy. (Epistolario IV, s. 866)

2. Żywa wiara, ślepe zawierzenie i całkowite przylgnięcie do władzy ustanowionej przez Boga nad tobą – to właśnie jest światło, które oświetlało kroki ludu Bożego na pustyni i zawsze świeci każdej duszy miłej Bogu Ojcu. To właśnie ono prowadziło mędrców do uwielbienia narodzonego Mesjasza. To jest ta gwiazda, którą przepowiedział Balaam. To pochodnia, kierująca krokami przygnębionych dusz. Światło, gwiazda i pochodnia oświecają twoją duszę, kierując twoimi krokami, abyś się nie zachwiała. Umacniają twego ducha w Boskich uczuciach. Nawet wówczas, gdy dusza o nich nie wie, to zawsze zmierzają ku wiecznej mecie. (Epistolario III, s. 400)

3. Wiara kieruje także i nami, a my podążając pewnie za jej światłem, kroczymy drogą prowadzącą nas do Boga, do Jego Ojczyzny; jak święci magowie prowadzeni przez gwiazdę, symbol wiary – dochodzimy do upragnionego miejsca. (Epistolario IV, s. 1016)

4. Poprzez światło, które mam w swej duszy, rozpoznaję zupełnie dobrze swoje liczne uchybienia, w które stale wpadam wbrew mojej woli, pomimo wielu skarbów Pana noszonych w sobie. Jedno rozumiem całkiem dobrze i jasno – w takich chwilach moje serce napełnia się wielką miłością, większą niż mój umysł może pojąć. (Epistolarno II, s. 155)

5. Pan pozwala widzieć i słyszeć swoje wezwanie, lecz nie chce się go ani dostrzec, ani na nie odpowiedzieć, gdyż znajdujemy upodobanie w naszych własnych interesach. Czasami zdarza się także, że ciągle słyszy się głos, a nie zwraca się już nań uwagi. Lecz Pan oświeca i wzywa. To ludzie stawiają się w sytuacji, że nie mogą więcej słyszeć. (A. Serritelli, Notisie su Padre Pio, Arch. Padre Pio – San Giovanni Rotondo, s. 28)

6. Jezus lubi dawać siebie duszom, które cechuje prostota. Czyńmy wysiłki, aby zdobyć tę piękną cnotę i bardzo ją sobie ceńmy. Jezus powiedział: „Jeśli nie odmienicie się i nie staniecie jak dzieci, to nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18,3). Lecz zanim nauczał słowami, już sam wprowadzał je w życie czynami. Stał się dzieckiem i dał nam przykład prostoty, której poźniej miał także uczyć słowami. Opróżnijmy nasze serce, trzymając z dala od niego wszelką ziemską roztropność. Starajmy się usilnie o to, aby zawsze mieć umysł czysty w działaniu, zawsze prostolinijny w ideach, zawsze święty w intencjach. Zachowujmy zawsze wolę, która niech nie szuka niczego innego jak tylko Boga i Jego chwały. Jeśli uczynimy wysiłek, aby udoskonalać tę piękną cnotę, On, który jej nauczał, będzie wzbogacał nas nieustannie nowym światłem i większymi Boskimi łaskami. (Epistolarno I, s. 606)

7. Ponownie Cię napominam, byś – zawsze z Bożą pomocą – wygnała z Twej duszy wszelkie przygnębiające myśli i służyła Panu z weselem ducha. To prawda, że Bożej łasce częstokroć towarzyszy przygnębiające światło, ukazując nam nasze nieprawości i Boże miłosierdzie. Zawsze jednak jest to światło Ojca, który kocha i zbawia

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk