4

3

6

5

11

Jas201721 i 22 grudnia w Szkole Podstawowej nr 9, uczniowie - pod kierunkiem ks. Jarosław Jędrzejewski i ks. Piotr Gruszka - przedstawili JASEŁKA Z MAŁYM KSIĘCIEM. I wcale nie chodzi tutaj o naszego niecodziennego Gościa, o którym za chwilę, ale o głównego bohatera poszukującego na różnych planetach przyjaciół, czyli Małego Księcia 

Jasełka opowiadają o przyjściu na świat niezwykłego Króla - Króla Miłości - Jezusa, którego poznał Mały Książę. Razem ze swoją Różą szuka na różnych planetach przyjaciół i w końcu, w małej betlejemskiej stajence odkrywa prawdziwego Króla, o którym opowiada widzom.

W pierwszej scenie ukazana jest narada diabłów. "Przecież nie możemy zabrać ludziom Pisma Świętego i zabronić chodzić do kościoła!" - mówi jeden. Drugi na to: "Bóg pragnie od ludzi miłości, a na miłość trzeba mieć czas. Zabierzmy ludziom CZAS". I tak po kolei wchodzą dzieci, młodzież, dorośli obojętnie mijając Jezusa, który patrzy z miłością na swoje dzieci i czeka, czeka...

W czwartek, 21 grudnia mieliśmy również niecodziennego Gościa w naszej Szkole. Pierwszy raz w historii tej placówki odwiedził ją Ksiądz Biskup. Przypomnijmy, że w mijającym roku obchodzimy Jubileusz 80 - lecia istnienia naszej Parafii. Z tej racji Ksiądz Biskup Piotr Turzyński, który wizytował podczas Misji Świętych naszą Parafię, w ramach wizytacji odwiedził także Szkołę Podstawową nr 9, która znajduje się na terenie naszej Parafii.

Bardzo miła wizyta, którą Nauczyciele i Wychowankowie zapamiętają na długo. Dużo ciepłych słów i życzenia od Księdza Biskupa dla całej społeczności szkolnej.

Dziękujemy za to spotkanie, jak również dziękujemy aktorom i scholii dziecięco - młodzieżowej, która śpiewała podczas Jasełek kolędy i pastorałki.

Fot. Magdalena Dulewicz

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

duch logo 2017

plus

pdr new logo www

wsd

rk