4

3

6

5

11

Past20171Radość świętowania Narodzenia Pańskiego rozpoczęliśmy tradycyjną Mszą Świętą zwaną Pasterką której przewodniczył ks. Dziekan Marek Janas wraz z ks. Mirosławem Jakubiakiem i ks. Jarosławem Jędrzejewskim. Mszę Św. rozpoczęła procesja z Dzieciątkiem Jezus do żłóbka, który przygotował ks. Łukasz Dybus. Śpiew prowadzili ks. Piotr Gruszka i Pani Aleksandra Skowrońska.  

Nazwa Pasterka pochodzi oczywiście od pasterzy, którzy za głosem aniołów pobiegli do betlejemskiej groty powitać narodzone Dziecię U proroka Izajasza czytamy: "Pan sam da wam znak: oto Panna pocznie i porodzi Syna i nazwie Go imieniem Emmanuel" (Iz 7,14). Od wygnania z Raju ludzkość czekała na wybawienie, ratunek. Zapowiedzi proroków, znaki Bożej mocy, historia Narodu Wybranego - to wszystko pokazywało światu, że wybawienie jest już blisko! Lecz - jak czytamy u św. Jana - "Słowo przyszło na świat, lecz swoi Go nie przyjęli", nie rozpoznali w tym ZNAKU nadejścia dla siebie RATUNKU. Więcej znaków nie będzie - czytamy w Ewangelii. Jezus "nie narodził się jak inni ludzie, po to, aby żyć, lecz po to, aby umrzeć" (abp Fulton Sheen). Pan dał nam ZNAK: Panna, Dziecię, uboga stajnia (grota), gwiazda...

Jezus - Bóg Człowiek, Król, Potomek Dawida, rodzi się w betlejemskiej grocie (w takiej, w jakich mieszkali pasterze - można te "mieszkania" zobaczyć do dziś na Polu Pasterzy w Betlejem). Bóg pokazuje ludzkości inny kierunek "królowania". Nie przepych i bogactwo, ale uniżenie i pokora w służbie miłości (Jezus przed swoją śmiercią myje uczniom nogi i mówi: to jest Moje przykazanie").

Takiego więc Króla - Dziecię możemy dziś przyjąć. Króla Miłości. Króla Pokory i Służby, który uczy nas tego, wskazując nam jednocześnie najkrótszą (choć nie najłatwiejszą) drogę do NIEBA!

 

Wybawienie przyszło. Światłość zstąpiła na ziemię! Pokój i nadzieja rozkwitły na nowo, choć przyjmą je tylko, ci którzy mają "dobrą wolę". "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli".

Otwórzmy więc nasze rodziny, nasze domy i miejsca pracy, nasze serca na ŁASKI, które przynosi Nowonarodzony :-)

Fot. Weronika Kasprzyk

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

duch logo 2017

plus

pdr new logo www

wsd

rk