4

3

6

5

11

VI NIEDZIELA WIELKANOCY            21 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Podczas nabożeństwa majowego o g. 17.30 będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

2. Niedzielę 28.05 rozpoczynamy Misje św. w naszej parafii i wizytacja kanoniczną ks. Biskupa Piotra Turyńskiego. Oprócz nauk misyjnych, które prowadzić będzie ks. bp Piotr i ks. dr Andrzej Jędrzejewski, ks. Bp w ramach wizytacji będzie się spotykał ze wszystkimi grupami parafialnymi, odwiedzi niektóre szkoły i szpital powiatowy i klinikę amerykańską. Spotka się ze wszystkimi księżmi pracującymi w parafii, oraz zapozna się ze stanem materialnym i duchowym parafii. Już w poniedziałek ks. będzie sprawował Mszę św. w kaplicy szpitalnej o g. 15.00, poświeci tam nowe staje Drogi Krzyżowej, które ufundowała pewna osoba i spotkania się z personelem szpitali. Proszę o modlitwę w intencji misji, misjonarzy i naszej parafii. Zapraszam jeszcze raz wszystkich was do wzięcia udziału w misjach świętych.

3.W niedzielę 28.maja nauki misyjne będą głoszone według programu, który został dostarczony do waszych domów. Natomiast uroczyste rozpoczęcie wizytacji kanonicznej będzie na Mszy św. o g. 9.45. Powitanie ks. bpa będzie w progach świątyni. Gdzie ks. bp ucałuje krzyż, i wręczone zostaną ks. biskupowi klucze do kościoła, odprawi Mszę św. w intencji naszej parafii. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla parafii, które odbywa się co kilka lat. Ostatnia wizytacja kanoniczna była w 2004 roku.

4. Zostały zakończone prace na cmentarzu parafialnym. W tym tygodniu przy ołtarzu na cmentarzu stanie krzyż misyjny. Bóg zapłać za wsparcie tych prac.

5. Trwają prace przy panteonie Pamięci Narodowej, które koordynuje Honorowy Komitet odbudowy naszego Panteonu. W jego centrum stanie dębowy krzyż misyjny ufundowany przez Nadleśnictwo Starachowice. Figura Jezusa Miłosiernego została przestawiona w nowe miejsce przy kościele. Przy plebani została wyremontowana brama wjazdowa, założone zostały dwie furtki na plac kościelny i na plebanie, ora fragment ogrodzenia. Dziękuję za dotychczasową pomoc i wsparcie w tych przygotowaniach. I o takie wsparcie proszę.

6. Bardzo proszę grupy parafialne o posprzątanie i  zadbanie o sale spotkań.

7. Do nabycia są pamiątkowe krzyże misyjne, które będą poświęcone w czasie poświęcenie krzyża misyjnego i przebłagalnej drogi za grzechy Parafii. Można je nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

8. Próba przed Bierzmowaniem młodzieży w najbliższy wtorek o g. 18.30

9. Pielgrzymka do Lichenia 26 i 27 czerwca. Zapisy u ks. Mirosława.

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

9.00 - 10.00, 16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

rok-milosierdzia

plus

dr

wsd

rk