4

3

6

5

11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.06.2017

1.Codziennie zapraszamy na nabożeństwa do N.J.S. o g. 17.30.

2.We wtorek 13 czerwca zapraszam na nabożeństwo i procesję fatimską wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o g.17.30

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej parafii, by dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, za dar tegorocznych Misji św. za dar naszej Parafii i kościoła na przestrzeni 80 lat istnienia. Będziemy prosić Chrystusa  o błogosławieństwo dla naszych rodzin i umocnienie w wierze.

4. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.00; 8.30; 9.45; 12.30; 18.00.

5. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 9.45. Bardzo proszę poszczególne grupy parafialne o przygotowanie ołtarzy, w tych samych miejscach jak co roku: I ołtarz - skrzyżowanie ul. Konstytucji 3 maja i ul. Śląskiej, II ołtarz – przy zbiegu ulic Westerplatte i Św. Barbary, III – ołtarz przy ul Szkolnej i IV – ołtarz na placu kościelnym przed Krzyżem Misyjnym, gdzie zakończymy procesję odśpiewaniem Te Deuum i  otrzymamy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. 

6.Przez całą Oktawę Bożego Ciała o godz. 17.30 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Niech nie zabraknie dzieci do sypania kwiatów Panu Jezusowi i naszej licznej obecności w Boże Ciało jak i w oktawie Bożego Ciała. W najbliższy piątek z racji oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje post. Jest dyspensa księdza bpa.

7.W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna na Mszy św. o godz. 11.00. Zgromadźmy się jak najliczniej na tej dziękczynnej procesji wraz z ministrantami, chórem parafialnym i scholą parafialną.

8. Bardzo proszę dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, i te małe z przedszkola do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów przez dzieci pod okiem katechetów  w środę o godz. 18.30.

9.Proszę o odnowienie obrazów i chorągwi procesyjnych na Boże Ciało. Proszę Rycerzy Kolumba o asystę przy baldachimie i kapłanie.

10. Proszę o udekorowanie swoich domów i trasy przemarszu procesji Bożego Ciała. Jest to wyraz naszej wiary.

11. Kto by chciał jechać –/ dorośli i dzieci /na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa. Zapisy przyjmują ks. Łukasz D. i ks. Piotr Gruszka.

12. W przyszłą niedzielę 18 czerwca na Mszy św. o g. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za 50 lat posługi kapłańskiej naszego rodaka ks. Wojciecha Nowakowskiego.

13. 17 czerwca 2017. z racji Roku Jubileuszowego św. Brata Alberta ks. Proboszcz z Orłowa zaprasza na odpust, podczas którego można uzyskać odpust zupełny.  Msze św. o g. 8.00 i o g. 18.00 z procesją eucharystyczną.

 14. „W Mocy Ducha Świętego” pod takim hasłem przeżywaliśmy Misje św. i Jubileusz - 80 lecia naszej Parafii. Każdego dnia dziękowałem tym wszystkim, którzy trudzili, byśmy mieli piękny krzyż misyjny –pamiątkę Misji św., krzyż na cmentarzu, stacje drogi krzyżowej w szpitalu, Panteon przed kościołem.

15. Do nabycia jest Dar Wszystkich św., w którym jest krótkie streszczenie Misji św. i Gość Niedzielny, w którym dziś mamy śpiewnik na Boże Ciało. 

Dziś pragnę podziękować wam wszystkim Parafianom, wszystkim wiernym, którzy skorzystali z zaproszenia i byli obecni na Misjach w kościele. Za waszym pośrednictwem dziękuję ludziom chorym, którzy duchowo się łączyli z nami w przeżywaniu tych pięknych dni, słuchania i rozważania Słowa Bożego. Za złożone ofiary na Misje. Dziękuję ministrantom za pomoc i piękną służbę przy ołtarzu, dziękuję scholii parafialnej i chórowi parafialnemu za piękno śpiewu, panom kościelnym, wszystkim grupom parafialnym za włączenie się w przygotowanie i podczas Misji św.

Dziękuję tym, którzy się trudzili przy organizowaniu i podczas przebiegu naszego rodzinnego spotkania na pikniku rodzinnym. Piecząc ciasta, podając wodę, rozdając wszystko co pieczone i ugotowane. Tym wszystkim, którzy organizowali nam na scenie wspólną zabawę, i tu pragnę podziękować Panu Dyrektorowi szkoły nr 9, nauczycielom i dzieciom, a także SCK /Panu Łukaszowi i Jego żonie/.

Dziękuję moim współpracownikom księżom, za zaangażowanie i wszelką pomoc i tę duchową każdego dnia w kościele i tę organizacyjną. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać. Niech słowa ks. Bp Piotra będą dla nas takim drogowskazem na ten czas do następnych Misji, który powiedział: "Jeśli utkwimy wzrok w Chrystusie, nie zabłądzimy błąkając się bez celu, ponieważ On jest prawdą, ku której zmierzamy i On jest drogą, po której idziemy”

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

9.00 - 10.00, 16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

rok-milosierdzia

plus

dr

wsd

rk