4

3

6

5

11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2017

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończy Rok Kościelny. Przed  Mszy św. wieczorową w czasie nabożeństwa odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  2. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu o g. 17.00. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty przed rozpoczynającym się w niedziele Adwentem.
  4. Nabożeństwa w pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o g. 17.30.
  5. W najbliższą sobotę spotkanie dla KŻR w sali neokatechmenalnej o godz. 8.00
  6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu. Przed poranną Mszą Św. zapraszam na Godzinki ku czci NMP.  W zakrystii do nabycia są świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  7. Od tego roku główna uroczystość odpustowa ku czci Św. Barbary patronki naszego miasta  będzie jak zawsze 04 grudnia 2017 /poniedziałek/. Ulega zmianie godzina głównej Mszy św. Uroczystości rozpoczną się przy kapliczce św. Barbary o godz. 17.30. Tam zostanie poświęcona odnowiona figura Św. Barbary, odmówiona  modlitwa za nasze miasto i wyruszy procesja z orszakiem św. Barbary do kościoła, gdzie o godzinie 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji mieszkańców naszego miasta. Po Mszy św. będzie przedstawienie o św. Barbarze w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 2. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta.Gmina Starachowice przeprowadziła remont kapliczki św. Barbary przy ulicy Witolda Pileckiego. Zakończone zostały już prace renowacyjne i konserwacyjne figury patronki miasta. W toku są jeszcze prace konserwacyjne kapliczki. Część prac nieodpłatnie przeprowadzają prywatne przedsiębiorstwa ze Starachowic.

 8. Ofiary składane na tace w przyszłą niedzielę są przeznaczone na prace remontowe w parafii.

9. Dziś w SCK z racji patronki muzyki kościelnej św. Cecylii o godz. 19.00 odbędzie się Koncert kapłańskiego zespołu muzycznego naszej diecezji: „Jak najbardziej”. W czasie koncertu będą liczne konkursy z nagrodami. Wstęp wolny. Zapraszamy.

10. Od dziś można nabywać opłatki na Wigilię Bożego Narodzenia. Ofiary z opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.  

11.Dziękuję Paniom za posprzątanie kościoła.

12Do nabycia jest Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny, oraz Dar Wszystkich  Świętych, w którym jest katecheza dla Dorosłych. Temat katechezy: „Przekazywanie Objawienia Bożego”. Będzie o Piśmie św. i Tradycji Kościoła. O nieomylności Papieża.

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

duch logo 2017

plus

pdr new logo www

wsd

rk