4

3

6

5

11

Ogłoszenia na I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent,  by przygotować nasze serca i domy na przyjście Jezusa w noc  Bożego Narodzenia.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”.

3. Zapraszamy wszystkich dzieci, młodzież i dorosłych na codzienne Roraty ku czci Maryi Niepokalanej o godz. 6.00. Przed Mszą Św. o g. 5.45 będziemy śpiewać Godzinki ku czci NMP.  Dzieci niech przynoszą na Roraty lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. Tegoroczne Roraty będą opowiadać o św. Józefie, którego Papież Franciszek ogłosił patronem nowego Roku w Kościele

4. Jutro 04 grudnia, Uroczystość odpustowa w naszej Parafii dla całego miasta, którego patronką jest  św. Barbara. Msze św. o g. 6.00; 7.00; 8.30; 9.45; 18.00.

Uwaga: W tym roku główna Msza św. ku czci św. Barbary będzie o godz. 18.00.

Program uroczystości będzie następujący: o godzinie 17.30 zgromadzimy się przy kapliczce św. Barbary przy ul. Witolda Pileckiego. Wtedy zostanie poświęcona  odnowiona figura Św. Barbary i jej kapliczka, zostanie odmówiona  modlitwa za nasze miasto, i przemówienie Pana Prezydenta naszego miasta. Po oficjalnej części wyruszy procesja z pochodniami i różańcem z orszakiem św. Barbary do naszego kościoła. O godz. 17.50 obędzie się przedstawienie o św. Barbarze w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 2.O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Suma za nasze miasto i jego władze.  Mimo, że jest to dzień powszedni pamiętajmy by w tym dniu przyjść na Mszę św. Zapraszamy na uroczystości.

Pragnę nadmienić, że Gmina Starachowice przeprowadziła remont kapliczki św. Barbary i samej figury, przy ulicy Witolda Pileckiego. Część prac nieodpłatnie przeprowadzili prywatni przedsiębiorcy z naszego miasta Starachowic. Dziękuję. Można efekt pracy zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii.

5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratnia symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 6.00;7.00;8.30;18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. W tym dniu o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Wspólnota Galilea. Zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ofiar katastrofy smoleńskiej.

8. W przyszłą niedzielę 10 grudnia na Mszy św. o g. 11.00 poświęcenie łańcuszków dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. A o g. 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas komunijnych

9.W zakrystii do nabycia są świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz opłatki za wieczerzę wigilijną. Ofiary składane przy opłatkach są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

10.Dziękuję Paniom za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

duch logo 2017

plus

pdr new logo www

wsd

rk