4

3

6

5

11

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Jutro 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o g. 7.00; 8.30; 9.45; 18.00.

3. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się o świętość życia dla kapłanów.

4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

5. Także w sobotę 26 maja o godz. 19.00 odbędzie się w naszej parafii koncert Maryjny z okazji Dnia Matki pt „Dla Mamy”. Ten koncert poprzedzi Msza św. w intencji wszystkich Mam, a o godz. 19.00 Koncert chórów i scholii i ok. godz. 20.00 ognisko przy plebanii. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Zapraszam codziennie na nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17.30. Niech nie zabraknie dzieci i młodzieży.

8. W dniu 31 maja, w Boże Ciało, tak jak w zeszłym roku, organizowany jest wyjazd z naszej parafii na koncert Ewangelizacyjny - "Jednego Serca Jednego Ducha" do Rzeszowa. Zapraszamy wszystkich chętnych! Zapisy i wszelkie informacje po każdej Mszy Św. u ks. Piotra Gruszki.

9. W dniu 2 czerwca organizujemy wyjazd z naszej parafii na Spotkanie Młodych w Lednicy! Z tej racji zapraszamy szczególnie ludzi młodych ciałem, ale i duchem na to niezwykłe spotkanie, na doświadczenie wspólnoty, wiary i Chrystusa wraz z tysiącami ludzi młodych z całej Polski. Zapisy i wszelkie informacje po każdej Mszy Św. u ks. Łukasza Dybusa.

 10. W dniach 16 i 17 czerwca 2018 r tj. sobota/niedziela planowana jest autokarowa Pielgrzymka do Krakowa i Zakopanego. Koszt 180zł. Zapisy i informacje u ks. Mirosława Jakubiaka.

11. 25.05. b.r. wchodzi rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Jest to Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Europy, mające na celu ujednolicenia zasad przetwarzania danych osobowych na terenie UE. Tych przepisów jest wiele, które musimy w kancelarii dopełnić i przestrzegać. Ale jedno jest ważne dla was parafian. Od 25 maja np. Metrykę chrztu do ślubu możemy wydać tylko osobiście osobie zainteresowanej na podstawie dowodu osobistego, a nie przez mamę, czy babcię. Osoby trzecie mogą taką metrykę otrzymać jeśli będą mieli przy sobie podpisane własnoręcznie pełnomocnictwo osoby zainteresowanej.

Jeśli potrzebne będzie inne zaświadczenie czy dokument osobom niepełnoletnim, mogę je otrzymać tylko rodzice osób niepełnoletnich. np. do bierzmowania.

12. 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej jest w fazie tworzenia i poszukiwania ochotników do służby. Możesz już dziś zgłosić swoją gotowość. Informacje na plakacie przed kościołem i na stronie parafialnej.

13. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk