4

3

6

5

11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 21 października 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Szczególnie będzimy polecać tę intencję podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.30, na które zapraszamy wszystkich, szczególnie tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w naszej wspólnotowej modlitwie.

3. W najbliższą sobotę, 27 października, w naszej parafii odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań młodych ludzi ze Starachowic i okolic. Zapraszamy młodzież (również tę, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania) o godz. 18.45 do naszej świątyni na przeżycie spotkania poszukującego odpowiedzi jakie jest “Moje miejsce w Kościele”. Spotkanie skończy się około godz. 20.15. Prosimy rodziców o zachęcenie i przypomnienie młodzieży o tym ważnym wydarzeniu.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Pamiętajmy, że będzie to dzień już z czasem zimowym.

A wieczorem w przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 19.00 na wyjątkowy koncert w naszej świątyni, "Zrozumieć Niepodległą” z racji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu gwiazdy muzyki operowej Alicji Węgorzewskiej z akompaniamentem Roberta Grudnia.

5. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które są naszą szczególną formą pomocy naszym bliskim zmarłym.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli dzieło żywego pomnika Jana Pawła II, którym jest materialna pomoc zdolnej, ale biednej młodzieży. Zebraną sumę 2100 zł przekazaliśmy na konto Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

7. Dziękujemy Paniom za posprzątanie naszej świątyni.
W zakrystii można nabyć “Gościa Niedzielnego”.

8. Młodzież naszej parafii w dzisiejszą i przyszłą niedzielę rozporowadza znicze na groby naszych bliskich. Dziękujemy wszystkim, którzy w ten sposób wspierają wyjazdy wakacyjne młodzieży i dzieci z naszej parafii.

9. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

duch logo 2017

plus

pdr new logo www

wsd

rk