4

3

6

5

11

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła
25 października 2020

1. Dzisiaj obchodzona jest Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła; jest to dzień oddania na wyłączną własność Panu Boga kościoła, aby był miejscem modlitwy dla wspólnoty parafialnej i miejscem sprawowania kultu. Dziękujemy i modlimy się za wszystkich budowniczych, dobrodziejów naszego kościoła oraz tych którzy troszczą się o piękno i czystość świątyni.

2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz.17.30 celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na tę modlitwę.

3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze będą sprawowane według niedzielnego porządku… W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
Ze względu na obecną sytuację na naszym parafialnym cmentarzu Mszy Świętej nie będzie. Natomiast o godz. 11.30 odbędzie się procesja z wypominkami za zmarłych. Bardzo prosimy by gromadzić się przy grobach bliskich zmarłych i tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie.
W związku z pandemią Papież Franciszek udzielił wiernym kościoła katolickiego możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad. Skorzystajmy z tej łaski.

4. Od 1 listopada przez cały tydzień o godz.17.00 Różaniec za zmarłych. Można zamawiać wypominki za zmarłych roczne, półroczne, kwartalne, jednorazowe czytane na cmentarzu i na Różaniec przez cały listopad.

5. Podziękowanie za posprzątanie kościoła…

6. GN i Mały GN na stolikach z prasą.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 2 x po 100 zł.

8. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia wraz modlitwą.

26 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
27 września 2020
 
1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Pamiętajmy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. 
 
2. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz.17.30.
 
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek o 17.00 Nabożeństwo Godziny Świętej; będziemy modlić się o nowe powołania, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. Zapraszamy grupy parafialne na wspólną modlitwę.
W I piątek spowiedź od 17.00. Zgłaszajmy chorych, których pragniemy wraz Szafarzami  odwiedzać w domach z Komunią Św.  
W I sobotę  pielgrzymka KŻR do Wysokiego Koła. Wyjazd o godz. 8.00
 
4. W przyszłą niedzielę na Mszę o 10.30 zapraszamy kl. VIII( kandydatów do bierzmowania) wraz z rodzicami. Na tę Mszę zapraszamy też dzieci.
 
5. W sobotę na 15 zapraszamy na grila przy muzyce i śpiewie scholę, ministrantów, oazę i chętnych.
 
6. W niedzielę 4 X rozpoczną się Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. I koncert w par. na Wanacji o 19.00, 11 X w naszym kościele o 19.00. Szczegóły na plakatach.
 
7. Podziękowanie za posprzątanie kościoła.
 
8. GN na stoliku z prasą.
 
9. Ofiara na kościół: 2x100 zł. Bóg zapłać.
 
10. Dziękuję za przybycie na spotkanie związane z życiem parafialnym: za rady i propozycje, które będziemy realizować. W najbliższym czasie chcemy zrobić łazienkę w kościele dostępną dla wiernych. Do zrealizowania: dokończenie malowania kościoła( w przyszłym roku) remont schodów,  sal parafialnych… 
 

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 Niedzielę w ciągu roku 

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkie grupy parafialne na Mszę w piątek o 18.00 na początek formacji. 

Zapraszamy na spotkania formacyjne i do włączenia się w działające grupy: 

a/ Rycerze Kolumba- poniedziałek o 19.00

b/ Rodziny Nazaretańskie- wtorek po Mszy o 18.00

c/ Wspólnota Galilea- zgłoszenia do ks. Łukasza 

d/ Chór- w piątek o 18.30

e/ Ministranci- w sobotę- młodsi o 9.00, starsi o 10.00, Oaza o 11.00

f/ Schola- w sobotę 

2. W poniedziałek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest znakiem męki i śmierci Zbawiciela, jest znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Kiedy Krzyż jest dziś bezczeszczony, zachowajmy szacunek i dbałość o Niego nie tylko przy okazji Święta Podwyższenia Krzyża. Uroczystości odpustowe na Świętym Krzyżu od 12 do 20 września- zapraszają Ojcowie Oblaci. 

3. W najbliższy wtorek 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej- odpust w Sanktuarium w Kałkowie. 

4. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji pomordowanych na godzinę 10.00. 

5. Dziś kolejne dzieci przystąpiły do I Komunii Św. Otoczmy ich serdeczną modlitwą. 

6. Zapisy na spotkanie KŻR w Wysokim Kole (I sobota X)- w zakrystii. 

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Prosimy o włączenie się w troskę o piękno świątyni. 

8. GN na stoliku z prasą. Zachęcamy do czytania. 

9. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. 

10. Bierzmowanie 27 września o godz.16.00. 

11. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie- zbiórka przeniesiona z Wielkiego Piątku. 

10 września
Czwartek, a więc dzień który zawsze przypomina nam o wydarzeniu Wieczernika i ustanowieniu sakramentu kapłaństwa- daru i tajemnicy stał się dniem dziękczynienia naszej Parafii za Osoby Ks. Łukasza Dybusa i Ks. Łukasza Filipkowskiego.
Nasi dwaj wikariusze przeżywają bowiem dzień imienin, a Ks. Łukasz Dybus także urodziny.
Sprawowana przez wszystkich Księży naszej parafii pod przewodnictwem Ks. Dziekana Sławomira Raka Eucharystia stanowiła najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować Czcigodnym Solenizantom, a jednocześnie była naszym "dziękuję" wypowiedzianym Bogu za ich życie i oddane serca, które z taką gorliwością Mu składają na naszym parafialnym Ołtarzu i we wszelkich działaniach dla dobra człowieka.
Ks. Piotr Kszczot przypomniał w homilii m.in., że Patron Solenizantów (także Autor Dziejów Apostolskich) jest jedynym Ewangelistą, który zapisał hymny Magnificat (Wielbi dusza moja Pana), Benedictus (Błogosławiony Pan Bóg Izraela), czy Nunc dimittis (Pieśń Symeona- Teraz o Władco pozwól odejść swemu słudze w pokoju). Nawiązał też do głoszonej gorliwie przez Św. Łukasza tajemnicy Bożego Miłosierdzia.
Na zakończenie Eucharystii słowa życzeń skierowali : Ks. Proboszcz Sławomir i przedstawiciele grup parafialnych, a w imieniu Solenizantów podziękowanie wyraził ks. Łukasz Dybus.
Posługę naszych kapłanów-solenizantów polecamy modlitwie Was wszystkich.
 

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk