4

3

6

5

11

251

 

NOWY PROBOSZCZ NASZEJ PARAFII I DZIEKAN DEKANATU STARACHOWICE-PÓŁNOC

            Zaledwie tydzień temu dziękowaliśmy za dwa lata proboszczowskiej posługi ks. Marka Bartosińskiego, a już w pierwszą niedzielę nowego miesiąca uczestniczyliśmy w liturgicznym i kanonicznym objęciu parafii Wszystkich Świętych przez dziewiątego w osiemdziesiątym czwartym roku jej istnienia proboszcza. Biskup radomski Henryk Tomasik mianował nim z dniem 1 września ks. Sławomira Raka, pełniącego dotychczas posługę w Lubieni. Ma 56 lat, święcenia prezbiteratu przyjął 20 maja 1989 r. z rąk bp. Edwarda Materskiego. Posługiwał jako wikariusz w parafiach: św. Stefana i Najświętszego Serca Jezusa w Radomiu, Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach i św. Mikołaja w Końskich. Proboszczem był w latach 2006-2017 w Chełstach, a następnie w Lubieni.

Ks. Sławomir, który jest również nowym dziekanem dekanatu Starachowice-Północ, został wprowadzony na te urzędy przez ks. kan. Daniela Kobierskiego, wicedziekana naszego dekanatu i proboszcza w Mircu. Po odczytaniu dekretów nominacyjnych i powitaniu w gronie kapłanów dekanatu przez ks. Daniela, nowo ustanowiony ks. proboszcz wraz ze wspomnianym ks. wicedziekanem oraz ks. kan. Andrzejem Głogowskim, proboszczem starachowickiej parafii św. Brata Alberta sprawował Eucharystię w intencji swoich nowych parafian. W homilii nakreślił duszpasterski program, który można streścić słowami: budowanie na Chrystusie jedności duszpasterzy i parafian, pragnienie zjednoczenia wszystkich przy Stole Eucharystii i Stole Słowa Bożego, troska o życie sakramentalne i współpraca z istniejącymi w naszej parafii grupami duszpasterskimi oraz pomnażanie dobra, pozostawionego przez poprzedników i kontynuowanie prac remontowych w naszej świątyni. Na zakończenie Eucharystii Księdza Dziekana – duchowego ojca powitali w imieniu całej parafialnej Rodziny Państwo Iwona i Mariusz Zaborscy z dziećmi: Darią, Kacprem i Ksawerym. Następnie ks. Proboszcz podziękował wszystkim zgromadzonym, szczególnie swojej Mamie i Rodzinie za obecność i modlitwę oraz prosił o życzliwe przyjęcie w naszym wspólnym Domu.

Polecajmy w modlitwie Wspólnotę Wspólnot, którą stanowimy. Niech nie zabraknie        w naszych sercach pragnienia wspierania Ks. Dziekana Sławomira w jego nowych zadaniach i chęci towarzyszenia Mu przez duchowe wsparcie, obecność i serdeczną współpracę, byśmy razem jako jedna Rodzina zdążali ku świętości, do czego zobowiązanie stanowi już samo wezwanie naszej parafii: WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

kl. Dariusz Maciej Szczepanik

Foto: p. Kazimierz Cuch/Echo Dnia 

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć. 

Źródła nie znaleziono

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk

 

Contribute!
Books!
Shop!