4

3

6

5

11

251

 

NOWY PROBOSZCZ NASZEJ PARAFII I DZIEKAN DEKANATU STARACHOWICE-PÓŁNOC

            Zaledwie tydzień temu dziękowaliśmy za dwa lata proboszczowskiej posługi ks. Marka Bartosińskiego, a już w pierwszą niedzielę nowego miesiąca uczestniczyliśmy w liturgicznym i kanonicznym objęciu parafii Wszystkich Świętych przez dziewiątego w osiemdziesiątym czwartym roku jej istnienia proboszcza. Biskup radomski Henryk Tomasik mianował nim z dniem 1 września ks. Sławomira Raka, pełniącego dotychczas posługę w Lubieni. Ma 56 lat, święcenia prezbiteratu przyjął 20 maja 1989 r. z rąk bp. Edwarda Materskiego. Posługiwał jako wikariusz w parafiach: św. Stefana i Najświętszego Serca Jezusa w Radomiu, Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach i św. Mikołaja w Końskich. Proboszczem był w latach 2006-2017 w Chełstach, a następnie w Lubieni.

Ks. Sławomir, który jest również nowym dziekanem dekanatu Starachowice-Północ, został wprowadzony na te urzędy przez ks. kan. Daniela Kobierskiego, wicedziekana naszego dekanatu i proboszcza w Mircu. Po odczytaniu dekretów nominacyjnych i powitaniu w gronie kapłanów dekanatu przez ks. Daniela, nowo ustanowiony ks. proboszcz wraz ze wspomnianym ks. wicedziekanem oraz ks. kan. Andrzejem Głogowskim, proboszczem starachowickiej parafii św. Brata Alberta sprawował Eucharystię w intencji swoich nowych parafian. W homilii nakreślił duszpasterski program, który można streścić słowami: budowanie na Chrystusie jedności duszpasterzy i parafian, pragnienie zjednoczenia wszystkich przy Stole Eucharystii i Stole Słowa Bożego, troska o życie sakramentalne i współpraca z istniejącymi w naszej parafii grupami duszpasterskimi oraz pomnażanie dobra, pozostawionego przez poprzedników i kontynuowanie prac remontowych w naszej świątyni. Na zakończenie Eucharystii Księdza Dziekana – duchowego ojca powitali w imieniu całej parafialnej Rodziny Państwo Iwona i Mariusz Zaborscy z dziećmi: Darią, Kacprem i Ksawerym. Następnie ks. Proboszcz podziękował wszystkim zgromadzonym, szczególnie swojej Mamie i Rodzinie za obecność i modlitwę oraz prosił o życzliwe przyjęcie w naszym wspólnym Domu.

Polecajmy w modlitwie Wspólnotę Wspólnot, którą stanowimy. Niech nie zabraknie w naszych sercach pragnienia wspierania Ks. Dziekana Sławomira w jego nowych zadaniach i chęci towarzyszenia Mu przez duchowe wsparcie, obecność i serdeczną współpracę, byśmy razem jako jedna Rodzina zdążali ku świętości, do czego zobowiązanie stanowi już samo wezwanie naszej parafii: WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

kl. Dariusz Maciej Szczepanik

Foto: p. Kazimierz Cuch/Echo Dnia 

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć. 

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria parafialna

                                                                                                 Poniedziałek - Piątek

                                                                                                         16:30 - 17:30

                                                                                                                                       Sobota

                                                                                                             9:00 - 10:00

                                                                                                       Telefon dyżurny (kancelaria)

                                                                                                                 608 725 533

                                                                                                                Telefon parafialny

                                                                                                                   41 274 63 03

                                                                                   Telefon do                           Ks. Kapelana Szpitala

                                                                                                                     692 352 367

 

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk