4

3

6

5

11

verbum

Drodzy Parafianie i Goście,

Takimi słowami papież senior Benedykt XVI opisuje Misterium Bożego Narodzenia : W Dzieciątku Jezus, Bóg stał się zależnym, potrzebującym miłości ludzi, proszącym o ich - naszą miłość. To już druga Uroczystość Narodzenia Pańskiego, którą przeżywamy w czasie pandemii , w obawie o życie i zdrowie Bliskich i własne. Pragniemy w tych dniach umocnić Was darem błogosławieństwa Boga oraz modlitwy, duchowej łączności, symbolicznie przełamywanego opłatka i świątecznych życzeń. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne, dzięki którym możemy wspólnie wędrować drogami do Boga. Nasze podziękowanie wyrażamy także za prace, które dzięki Waszej hojności serca udało się podjąć (malowanie prezbiterium i zakrystii, wymiana okien w salach spotkań, wykonanie nowej łazienki w zakrystii). Wyrażamy wdzięczność za posługę w grupach duszpasterskich, za troskę o czystość świątyni i inne formy zaangażowania w tworzenie Rodziny Parafialnej. Szczególnie dziękujemy chorym i starszym, zapisującym Ewangelię cierpienia, za trwanie na modlitwie w domach i duchową łączność. Zapraszamy każdą i każdego z Was, kto dotychczas nie uczestniczył w grupach parafialnych do współpracy w czynieniu naszej Parafii domem i szkołą komunii. Dziękujemy także za Waszą miłość do Boga i Kościoła, uczestnictwo we Mszy Świętej, przyjmowanie Komunii Świętej, wspieranie ubogich przez działalność CARITAS oraz wskazówki, które mają być pomocne dla lepszego funkcjonowania naszej Wspólnoty Wspólnot.
Klękamy przy betlejemskim żłóbku z uwielbieniem Boga i wdzięcznością za to, że będąc niewidzialnym Bogiem ukazał się naszym oczom w ludzkim ciele, zrodzony przed wiekami zaczął istnieć w czasie, aby podźwignąć wszystko, co grzech poniżył, odnowić całe stworzenie i zbłąkaną ludzkość doprowadzić do Królestwa niebieskiego.
Życzymy, aby Maryja - Matka Wcielonego Słowa i nasza nadzieja chroniła Was swoim płaszczem, a św. Józef uczył milczącego posłuszeństwa Słowu Bożemu. Niech błogosławieństwo Dzieciątka Jezus umacnia w Was radość, pokój i miłość, a nowy 2022 rok niech będzie czasem tworzenia w świecie coraz większej przestrzeni dla Boga i Jego Ewangelii.
Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przyniesie naszej umiłowanej Ojczyźnie , Parafii i Rodzinom, pragnienie - by jak mówił w Boże Narodzenie 1980 błogosławiony Prymas Tysiąclecia - przez dzieła miłości czynić sobie ziemię poddaną, bardziej ludzką i w pełni Bożą.
 
Z modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem
Wasi Duszpasterze
Proboszcz – ks. Sławomir Rak
Wikariusze – ks. Łukasz Dybus, ks. Łukasz Filipkowski, ks. Piotr Kszczot
Kapelan Szpitala – ks. Karol Adamczyk
 
Starachowice, Boże Narodzenie 2021 – Nowy Rok Pański 2022

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria parafialna

                                                                                                 Poniedziałek - Piątek

                                                                                                         16:30 - 17:30

                                                                                                                                       Sobota

                                                                                                             9:00 - 10:00

                                                                                                       Telefon dyżurny (kancelaria)

                                                                                                                 608 725 533

                                                                                                                Telefon parafialny

                                                                                                                   41 274 63 03

                                                                                   Telefon do                           Ks. Kapelana Szpitala

                                                                                                                     692 352 367

 

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk

 

https://aar-healthcare.com/slot/https://dek.chula.ac.th/uploads/truewallet-slot/https://covid19.dairikab.go.id/slot-server-luar/http://ojs3.bkstm.org/slot-luar-negeri/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-demo/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/slot-deposit-pulsa/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-server-luar/http://sisumaker.sumutprov.go.id/slot-deposit-pulsa/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-deposit-dana/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-dana/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-demo/https://www.univbaru.ac.id/slot-zeus/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-pulsa/http://sistemasi.ftik.unisi.ac.id/pages/slot-server-luar/https://inspektorat.enrekangkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://aar-healthcare.com/gates-of-gatot-kaca/https://www.univbaru.ac.id/slot-server-luar/https://www.univbaru.ac.id/slot-demo/https://sisumaker.tapselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://sisumaker.tapselkab.go.id/uploads/slot-demo/https://layanan.gorontalokab.go.id/assets/slot88/https://layanan.gorontalokab.go.id/assets/slot-demo/http://jih.fh.unsoed.ac.id/pages/akun-pro-thailand/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/public/slot-deposit-ovo/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/public/slot-deposit-dana/https://layanan.gorontalokab.go.id/cloud/slot-deposit-dana/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/public/slot-gacor/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/data-hk/http://aset.gorontalokota.go.id/rkbmd/pdf/-/slot-deposit-pulsa/http://aset.gorontalokota.go.id/rkbmd/pdf/-/slot-demo/https://slot-deposit-pulsa.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://slot-dana.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://slot-demo.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://slot-gacor.ojs.stikeslandbouw.ac.id/