4

3

6

5

11

z16094426QSOLIDARNOSCW dniu 31 sierpnia 2014 r. przypada 34 Rocznica Powstania Solidarności, jest to dzień, który zapoczątkował zmiany w naszym Kraju, a miały one miejsce w następnych latach.

XXXIV Rocznica Wydarzeń Sierpniowych i powstania NSZZ Solidarność, jest to również Dzień Święta Wolności i Solidarności. Zapraszamy na Mszę św. do kościoła p.w. Wszystkich Świętych w intencji NSZZ "Solidarności" w sobotę 30 sierpnia o godz. 15.00. Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność" Emerytów i Rencistów w Starachowicach, działająca przy Delegaturze Regionu Świętokrzyskiego przy ul. Radomskiej 29 pok 105, przekształciła się z Koła Emerytów i Rencistów dawnego FSC. Członkami w/w organizacji są emeryci i renciści, ale również członkami mogą zostać pracownicy zakładów w których nie działa Organizacja NSZZ Solidarność czy też bezrobotni. Członkami związku są osoby starsze, czasami samotne, borykające się z różnymi problemami dnia codziennego, chorobą. .Tu wśród innych osób, odzyskują wiarę w ludzi, zapominają o dolegliwościach a w organizowanych przez „Solidarność" spotkaniach, ogniskach, wycieczkach, pielgrzymkach, znów mogą czuć że żyją, nie są pozostawieni sami sobie, ktoś o nich myśli, mają wielu przyjaciół.

Solidarność Emerytów i Rencistów to także praca, zadania i plany do spełnienia. W czasach, kiedy ludzie stracili zaufanie do partii politycznych, jedynie SOLIDARNOSC - ta prawdziwa, z krwi i kości staje dziś na straży Demokracji. To właśnie MY, ludzie Solidarności walczyliśmy o Polskę katolicką i niepodległą, kierując się wiarą w Boga, miłością do ojczyzny i jej obywateli. Do tego zobowiązuje Nas Św. Jan Paweł II, nasz patron duchowy, bez którego nie dokonały by się zmiany w Polsce i nie istniała by Solidarność. 

 

Czynnie włączamy się we wszystkie obchodzone uroczystości i święta Państwowe, Kościelne. Weszliśmy w skład Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Gen. Antoniego Szarego-Hedy w Iłży, Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Niepodległości w Starachowicach. Obecnie jesteśmy inicjatorami wraz z Ekomuzeum J. Pazdury w Starachowicach, utworzenia Społecznego Komitetu Izby Pamięci Św. J. Pawła II, zorganizowaliśmy wystawę poświęconą kontaktom J. Pawła II ze Starachowicami, która odwiedzała wszystkie Kościoły Dekanatów Starachowice, a obecnie jest w Klasztorze w Wąchocku. Zorganizowaliśmy również wystawę poświęconą Przemysławowi Gosiewskiemu.

W tym roku, 28 sierpnia organizujemy spotkanie emerytów i rencistów Regionu Świętokrzyskiego w Wąchocku, około 200 osób, którego celem jest propagowanie idei Solidarności, wymiany doświadczeń i działań w różnych regionach województwa ale jednocześnie pozwali na spotkanie dawnych znajomych, czasami po wielu latach.

Solidarność Emerytów i Rencistów jest sposobem na odszukanie swego miejsca we współczesnym świecie, który szczególnie dla ludzi starszych, zepchniętych na margines życia, pozwala się realizować, działać, uwierzyć w siebie.

Pozwala ŻYC!!!

 

 


Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk