4

3

6

5

11

XV NIEDZIELA ZWYKŁA, 15.07.2018

    I czytanie: Am 7, 12-15

    Psalm (Ps 85 (84), 9ab i 10. 11-12. 13-14 (R.: por. 8))

    II czytanie: Ef 1,3-14

    Ewangelia: Mk 6, 7-13

 

    ODWAGA - to jedno słowo, którym można opisać dzisiejszą Liturgię Słowa.

861

 

Bohater pierwszego czytania - Prorok Amos, który idzie w Bożym imieniu do króla, niejako z góry skazany jest na niezrozumienie - a to z czyjej strony? Ze strony kapłana Amazjasza, który nie widzi w proroku Bożego posłańca wzywającego naród do nawrócenia, lecz idzie do króla i donosi: "on pragnie twojej zguby, chce wyciąć cię mieczem, nie słuchaj go". Bezpośrednio do Amosa zwraca się: "nie chcemy cię słuchać, idź stąd". Dlaczego tak się dzieje? Bo prawda o potrzebie nawrócenia, zostawienia swoich starych przyzwyczajeń, schematów i bożków po prostu boli. Pamiętaj: Bóg Izraela jest Bogiem zazdrosnym. On chce być pierwszy w Twoim życiu, żeby to życie uczynić szczęśliwym. A żeby to życie uczynić szczęśliwym potrzebuje tego byś zostawił swoje bożki a zwrócił się całym sercem do Niego.

    Z kolei Psalmista w pierwszej zwrotce mówi: "Będę słuchał tego, co Pan Bóg mówi". Czyżby? Tyle codziennych spraw, tyle zajęć i słów, które wychodzą z naszych ust. Czy one budują miłość i dobro wokół nas, czy wręcz przeciwnie? Czy jeśli w niedzielę słucham tego, co mówi Pan Bóg do mnie, a w poniedziałek idę do pracy i myślę o współpracowniku: "ale on głupi, nic z niego nie będzie" - to czy Pan Bóg do mnie przemówił? Czy w rodzinie, gdzie dużo jest "szczekania" do siebie, "cichych dni", domysłów i niedopowiedzeń, czy jest jeszcze miejsce dla prawdziwej miłości i przebaczenia?

    Święty Paweł w Liście do Efezjan (drugie czytanie) mówi, że zostaliśmy obdarowani wszelkim błogosławieństwem. Mało tego - każdego z nas Bóg wybrał przed stworzeniem świata - żebyśmy byli ŚWIĘCI i NIESKALANI przed Jego obliczem. Nie na pokaz przed ludźmi. Przed Bogiem! To znaczy, że Bóg naprawdę daje nam narzędzia, które pomagają nam na tej drodze: to przede wszystkim sakramenty, w których daje On swoją łaskę i nam BŁOGOSŁAWI, czyli życzy dobrze, życzy szczęścia.:To serio proste :-) Wystarczy przyjść i brać. Brać, żeby dawać. Dawać, żeby być szczęśliwym i czynić naszą wspólną rzeczywistość szczęśliwą.

    Odwaga mówienia prawdy i wzywania do nawrócenia wymaga słuchania Boga - Jego głosu. Wtedy mamy pewność, że to co robimy jest Jego wolą, która przynosi nam pokój, radość i szczęście. To coś więcej niż zakupy z przeceny. To coś więcej niż LAST MINUTE. To coś znacznie więcej niż zachód słońca nad morzem.-) Pełnienie woli Boga Ojca daje pełnię szczęścia. Tak. Pełnię, bo otrzymaliśmy "wszelkie błogosławieństwo", żeby właśnie tak robić jak On chce.:-)

    Odwaga uczniów Jezusa, których dziś wysyła w misję ewangelizacji bierze się przede wszystkim ze słuchania Mistrza i robienia tego, co mówi. To nie ślepe posłuszeństwo. To posłuszeństwo oparte na miłości i zaufaniu. Mistrz wie kogo i gdzie posyła. Odwagi dodaje fakt, że nie robią tego od siebie, ale od Niego - w Jego imieniu, Jego mocą.

    Może warto w tym tygodniu ludzi wokół nas BŁOGOSŁAWIĆ w myślach, a nie utyskiwać i przeklinać, czy osądzać. Nasze myśli kreują niejako rzeczywistość wokół nas. Jeśli są dobre - prowadzą do ładu i porządku wokół. Jeśli są złe - wprowadzają chaos i zamęt. Ludzie nie muszą wiedzieć, że ich błogosławimy. Róbmy to w myślach. Z miłością w sercu wobec bliźnich, szczególnie tych, z którymi nam "nie po drodze". Owoce będą wielkie i wspaniałe!:-)

    Odwagi! ;-);-)

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria Parafialna

Poniedziałek - Piątek

16:30 - 17:30

 

Sobota

9:00 - 10:00

 

Telefon dyżurny (kancelaria)

608 725 533

 

Telefon alarmowy w sprawie chorych

692 352 367

 

Ogłoszenia Parafialne

Intencje Mszalne

 

odeszli

Polecamy

 

fb icon 325x325

 

 

images

 

youtube nowe funkcje 2017 1180x807 

duch logo 2017

 

plus

 pdr new logo www

 wsd

 

rk