4

3

6

5

11

p1Już w Niedzielę 06 sierpnia na pielgrzymi szlak wyruszy 39 Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. W ramach pielgrzymki naszej diecezji wędrować będzie pielgrzymka starachowicka. Przewodnikiem pielgrzymki starachowickiej jest ks. Łukasz Dybus prefekt parafii p.w. Wszystkich Świętych w Starachowicach

Zapisy na Pielgrzymkę po każdej niedzielnej Mszy Świętej jak również każdego dnia tygodnia w godzinach urzędowania kancelarii od godz. 18.30.

Msza Święta na wyjście Pielgrzymki w Niedzielę 6 sierpnia, w Kościele MB Częstochowskiej na Łazach o godz. 8.00, wyjście Pielgrzymki po Mszy Świętej.

 

 

p201

Wszelkie szczegółowe informacje o pielgrzymce u ks. Łukasza Dybusa. Jak również pod telefonem 608 725 533. Zapraszamy

Licheń 2017

W dniach 26 i 27 czerwca odbyła się pielgrzymka  z naszej parafii do Lichenia Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Pielgrzymkę prowadzili ks. Mirosław Jakubiak i ks. Łukasz Siek. Pierwszego dnia nawiedziliśmy po drodze sanktuaria w Błotnicy, Lewiczynie i Niepokalanowie. U Św. Maksymiliana w małej drewnianej kapliczce uczestniczyliśmy we Mszy świętej modliliśmy się min. w intencji dziękczynnej za jubileusz 80 lecia parafii. Pierwszy dzień zakończyliśmy Apelem Maryjnym w pięknej i okazałej Bazylice Licheńskiej. Drugi dzień rozpoczęliśmy od Drogi Krzyżowej w lasku gostyńskim gdzie Matka Boża ukazała się pasterzowi. Następnie uczestniczyliśmy z pielgrzymami we Mszy św. w bazylice po niej zaś zwiedzaliśmy i poznawaliśmy historię Lichenia wraz z panią przewodnik. Pełni ożywienia mocą Ducha Świętego i opieki Matki Bożej pod jej macierzyńskim płaszczem wróciliśmy wieczorową porą do rodzinnych Starachowic.

Sw. Rafał KalinowskiOjciec Rafał od św. Józefa Kalinowski urodził się w Wilnie 1 września 1835 r.; otrzymał na chrzcie imię Józef. Studiował w Instytucie Szlacheckim w Wilnie, w Akademii Inżynierii Wojskowej w Petersburgu, gdzie uzyskał tytuł inżyniera i stopień porucznika. Po ukończeniu studiów został mianowany asystentem matematyki w tejże Akademii.

W r. 1863, po wybuchu  powstania styczniowego  przeciwko carskiej Rosji, został aresztowany i został skazany na karę śmierci, którą zamieniono mu na 10 lat przymusowych prac na Syberii. Z przedziwną mocą ducha, cierpliwością i miłością dla zesłańców wlewał w nich ducha modlitwy, budził ducha patriotyzmu, pomagał im materialnie i dobrym słowem budził nadzieję i pokój. Po powrocie z Syberii wstąpił do zakonu karmelitów bosych w Grazu w Austrii i przyjął imię zakonne brat Rafał od św. Józefa.

Umarł 15 listopada 1907 r., w klasztorze w Wadowicach. Rosnąca sława cudów , a szczególnie cudownie uzdrowionego dziecka doprowadziła do beatyfikacji i do kanonizacji św. Rafała w niedzielę 17 listopada 1991 r., którego dokonał św. Jan Paweł II.

Brat Albert w świecie Adam Chmielowski urodził się 20 sierpnia 1845 r. w Igołomi k. Krakowa. Brał udział w Bart Albertpowstaniu styczniowym., został ranny, w wyniku czego amputowano mu nogę. Rozpoczął studia malarskie, tworzył dzieła, w których coraz częściej pojawiała się tematyka religijna. Jego słynny obraz Ecce Homo, znamionujący zachodzące w nim przemiany. Adam Chmielowski postanowił oddać swe życie na wyłączną służbę Bogu. Wstąpił do Zakonu Jezuitów, potem  związał się z tercjarstwem św. Franciszka z Asyżu i prowadził pracę apostolską wśród ludności wiejskiej. W 1884 r. wrócił do Krakowa. Powodowany heroiczną miłością Boga i bliźnich poświęcił swe życie służbie bezdomnym i opuszczonym. Otwierał dla nich przytuliska, aby przez stworzenie godziwych warunków życia ratować w nich ludzką godność i kierować ku Bogu. Oddając się z biegiem czasu coraz pełniej posłudze ubogim rezygnował stopniowo z malowania obrazów, ale przestając być artystą w ścisłym tego słowa znaczeniu stawał się artystą jeszcze pełniej, odnawiając piękno znieważonego oblicza Chrystusa w człowieku z marginesu społecznego i dna moralnego. Zakładał również domy dla sierot, kalek, starców i nieuleczalnie chorych. Pomagał bezrobotnym, wyszukując dla nich pracę. Słynne są słowa Brata Alberta: "trzeba każdemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież; bez dachu i kawałka chleba może on już tylko kraść albo żebrać dla utrzymania życia." Całe życie Chrystusa było dla św. Brata Alberta objawieniem niepojętej miłości Boga ku ludziom.  Charakterystyczną cechą duchowości św. Brata Alberta była wrodzona dobroć serca.  Św. Brata Alberta znamionowała głęboka pokora serca i pełne zawierzenie Bogu, który w Swej nieskończonej miłości użył go za narzędzie Swego Miłosierdzia, obdarzając specjalnym charyzmatem służby ludziom najbiedniejszym. 
Do końca oddany dziełu miłosierdzia dla najuboższych, po prawie 30 latach służby zmarł Brat Albert w opinii świętości w sam dzień Bożego Narodzenia 1916 roku. Jego pogrzeb był manifestacja uznania i miłości. Cały Kraków żegnał tego "najpiękniejszego człowieka pokolenia". Pozostał  św. Brat Albert na zawsze artystą, by służyć pięknu w sponiewieranym człowieczeństwie. Modląc się przy Ich wizerunkach, i przez Ich wstawiennictwo wypraszajmy łaski dla wszystkich potrzebujących i dla nas osobiście. Obrazy te zostały namalowane i podarowane do naszego kościoła przez Artystę z Radomia. Za co serdecznie dziękujemy.  Obrazy te zostaną poświęcone w niedzielę 16.07.2017 na Mszy św. o g. 12.30.

FATIMAW czwartek 13 lipca o g. 17.30 zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy to nabożeństwo adoracją Najświętszego Sakramentu, potem Msza św. o Matce Bożej Fatimskiej, a po Mszy św. procesja różańcowa.

Fatimska Pani ostrzegała 13 lipca 1917 r., że jeżeli ludzie nie odpowiedzą na Jej wezwanie, wówczas Rosja „rozsieje swoje błędy po całym świecie, doprowadzając do wojen i prześladowań Kościoła”. Cały świat zadrżał, gdy 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie turecki zamachowiec Ali Agca oddał strzały do Ojca Świętego Jana Pawła II. Po tym wydarzeniu kard. Joseph Ratzinger powiedział: „Fakt, iż macierzyńska dłoń zmieniła bieg śmiercionośnego pocisku, jest tylko jeszcze jednym dowodem na to, że nie istnieje nieodwołalne przeznaczenie, że wiara i modlitwa to potężne siły, które mogą oddziaływać na historię, i że ostatecznie modlitwa okazuje się potężniejsza od pocisków, a wiara od dywizji”.

Groźba odrzucenia Boga przez człowieka. W rok po zamachu, 13 maja 1982 r., Jan Paweł II w Fatimie, gdzie zawiózł śmiercionośną kulę wyjętą ze swojego ciała, powiedział: „W świetle miłości Matki rozumiemy całe przesłanie Pani Fatimskiej. Największą przeszkodą w drodze człowieka do Boga jest grzech, trwanie w grzechu, a w końcu wyparcie się Boga, świadome wyrzucenie Boga ze świata ludzkiej myśli, oderwanie od Niego całej ziemskiej aktywności człowieka, odrzucenie Boga przez człowieka”. 
Nawiązując do błędów, które Matka Boża na początku XX wieku w Fatimie wskazywała ludzkości, Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu zwracał uwagę na zagrożenie poszczególnych narodów i całego świata apostazją, czyli odchodzeniem od Boga, oraz degradacją moralną. 
Trzy lata po zamachu, 25 marca 1984 r., Papież Polak spełnił fatimską prośbę, poświęcając Rosję Matce Bożej. Potem wprawdzie upadł bezbożny komunizm, który prześladował Kościół, głównie w Europie Środkowej i Wschodniej, jednak nie przestał pogłębiać się kryzys moralny świata, widoczny również w katolickiej części Europy, zbudowanej na korzeniach chrześcijańskich. Wkrótce Jan Paweł II wskazał, że światu grozi niebezpieczeństwo zastąpienia marksizmu inną formą ateizmu, który wychwalając wolność, zmierza do zniszczenia podstaw porządku naturalnego i moralności chrześcijańskiej. 
Wobec pogłębiającego się w świecie kryzysu wartości, w 2003 r. w adhortacji apostolskiej „Ecclesia in Europa” Papież Polak napisał: „Europejska kultura sprawia wrażenie «milczącej apostazji» człowieka sytego, który żyje tak, jakby Bóg nie istniał” (nr 9).

Grzechy świata. Zło krążące po świecie przyjmuje różne postacie, a orędzie z Fatimy wydaje się być odpowiedzią na zeświecczenie współczesnego świata. W czasie swojego pierwszego objawienia w Fatimie, 13 maja 1917 r., Maryja prosiła: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny”. 

Czytaj więcej...

AP01Bez tytułuW piątek 23 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zgromadziliśmy się w naszym kościele parafialnym wraz ze wspólnotami parafialnymi, aby wspólnie dziękować Bogu za miniony rok szkolny i formacyjny 2016/2017.

Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył ksiądz Łukasz Siek, a koncelebrowali: ks. Łukasz Dybus, który wygłosił homilię, ks. Mirosław Jakubiak oraz nasz Gość - ks. Piotr Nojek, który po zakończeniu Mszy Świętej poprowadził modlitwę uwielbienia. Wczorajszy Wieczór Chwały przygotowała dla nas i przeprowadziła radomska oraz nasza, parafialna Wspólnota „Galilea” przy pomocy naszego Chóru Parafialnego i Scholii Dziecięco - Młodzieżowej.

Uczestniczący w wydarzeniu parafianie i zgromadzeni wierni wielbili Boga w prezbiterium, wspólnie wyśpiewując Mu chwałę i modląc się ze wzniesionymi rękami w geście uwielbienia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W czasie Wieczoru ksiądz Piotr indywidualnie pobłogosławił każdego z zebranych Najświętszym Sakramentem.

Po uroczystych i głębokich przeżyciach podczas uwielbienia w kościele, przeszliśmy wspólnie na agapę przy plebanii, gdzie rozpalone do czerwoności serca i płonące ognisko, nie pozwoliły nam zmarznąć, mimo deszczowej aury . Nie zabrakło konkursu karaoke, w którym występowali nie tylko najmłodsi, którzy zazwyczaj mają więcej odwagi w tego typu konkursach, ale również starsi . Odbył się również konkurs wiedzy o parafii, oczywiście z nagrodami , oraz zabawy taneczne

 

AP02AP1

AP2AP

 

Fot/rel Weronika Kasprzyk

Msze Święte i Nabożeństwa

Dni Powszednie

6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Niedziele i Święta

7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00

Święta zniesione

7.00, 8.30, 9.45, 18.00

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie - 17.45

Kancelaria Parafialna

 Poniedziałek - Piątek

9.00 - 10.00, 16.30 - 17.30

Sobota

9.00 - 10.00

Telefon Alarmowy w Sprawie Chorych

692 352 367

 

odeszli

Polecamy

 

rok-milosierdzia

plus

dr

wsd

rk