4

3

6

5

11

11

Katechezy dla Narzeczonych 2022/2023 roku – Sanktuarium Matki Bożej  Opiekunki i Królowej Rodzin

Od września 2017 r. w Diecezji Radomskiej decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza została wprowadzona pogłębiona forma przygotowania narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa. Program noszący tytuł Droga do szczęśliwego małżeństwa obejmuje 10 spotkań. Taka forma katechizacji przedmałżeńskiej, jest zgodna ze wskazaniami Ojca Świętego oraz Konferencji Episkopatu Polski. Spotkania z narzeczonymi odbywają w każdym dekanacie, w wyznaczonej parafii, raz na kwartał.
W naszym dekanacie (Starachowice Północ) najbliższy cykl katechez będzie realizowany w parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Spotkania odbywać się będą w soboty w domu parafialnym. Pierwsze spotkanie obecnego cyklu odbędzie się 25 lutego 2023 r. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Kolejne spotkania: 11 marca, 18 marca, 1 kwietnia.
Zachęcamy narzeczonych, aby wcześniej rozpoczęli przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa, tj. przynajmniej 6 miesięcy przed ślubem. Ten czas ma pomóc w spokojnym przygotowaniu się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
Ks. Artur Lach, Dekanalny Duszpasterz Rodzin

Thomas Merton mówił, że nikt nie jest samotną wyspą. Wiemy, że aby się rozwijać potrzebujemy Boga i drugiego człowieka. Chcąc zatem odkrywać piękno wspólnoty, nie tylko tej przez ,,wielkie W'' - Wspólnoty Kościoła, ale też wspólnoty parafialnej i grup formacyjnych dzieci i młodzieży, które w parafii służą, opuściliśmy nasze domy i mieszkania, by się zintegrować, lepiej poznać, ale nade wszystko, by część feryjnego wypoczynku spędzić wspólnie z Bogiem i bliźnim, może w inny sposób, niż kiedykolwiek wcześniej.

Czterodniowy wyjazd w góry był swoistymi rekolekcjami o pięknie. Tymi, którzy prowadzili nas w tych dniach i roztoczyli pasterską opiekę byli księża wikariusze : Arkadiusz Wolski i Radosław Wroński.
Rekolekcje o pięknie - pięknie Boga, drugiego człowieka i wspólnoty, rozpoczęły się od trasy wiodącej ze Starachowic do Wadowic, gdzie nawiedziliśmy rodzinny dom Świętego Jana Pawła II i pomodliliśmy się przy chrzcielnicy, w której dostąpił On zanurzenia w tajemnicę Kościoła - przyjął Sakrament Chrztu Świętego. To pewnego rodzaju rewizyta u Piotra z Wadowic, bowiem jako ksiądz, biskup i kardynał kilkakrotnie odwiedził naszą Parafię i celebrował Mszę Świętą w Starachowicach. Następnie udaliśmy się do ośrodka Cyrhla, prowadzonego przez księży marianów, który był miejscem naszych noclegów. Po zakwaterowaniu i posiłku był czas najważniejszy tego dnia - Msza Święta. Kolejnymi punktami dnia były : wieczorek zapoznawczy oraz spotkania w grupach zakończone modlitwami wieczornymi.
Drugi dzień górskich ferii zaczął się pacierzem i Eucharystią, a następnie posililiśmy się, by nabrać także fizycznych sił do drogi na górskie szlaki. Odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach - Królowej Tatr. Wieczorem był natomiast czas na wspólne oglądanie filmu ,, Podaj dalej'', mówiącego o tym, co zrobić aby świat był lepszy. Główny bohater doszedł do wniosku, by znaleźć trzy osoby, którym można pomóc, a wówczas one pomogą trzem kolejnym i tak będzie powstawać piramida dobra.
Środę można nazwać ,,feryjnym dniem sportu'', bowiem właśnie trzeciego dnia wspólnego wypoczynku była okazja do jazdy na nartach i snowboardzie, a także do odpoczynku na termach. Zanim dzień ten dobiegł końca, mogliśmy jeszcze obejrzeć pamiątkowe zdjęcia, a także wspólnie się pomodlić i otrzymać błogosławieństwo naszych kapłanów - przewodników.
Czwartek, a więc ostatni dzień wyjazdu był szczególnym czasem wdzięczności wobec Boga i bliźnich za dobro tych dni. Najpierw podziękowania te przybrały najpiękniejszą możliwą formę - modlitwę w czasie Mszy Świętej. Na śniadaniu zaś podziękowaliśmy Księdzu Dyrektorowi ośrodka, gdzie mieszkaliśmy i Pracownikom za każdy przejaw troski o nas, byśmy czuli się jak w domu.
Kolejnym etapem była wizyta na śnieżnym labiryncie Snowlandia oraz zakup pamiątek i czas wolny na Krupówkach. W godzinach wieczornych wszyscy dzięki Bogu bezpiecznie powrócili do Starachowic.
Okazywanie wdzięczności to miara człowieczeństwa. Stąd też najpierw dziękujemy Dobremu Panu za ten czas, który nam ofiarował i za to, że dał nam ludzi, którzy ofiarowali cząstkę swoich serc, by ten wyjazd umożliwić.
Dziękujemy zatem z serca :
- Ks. Dziekanowi Sławomirowi Rakowi za otwarte serce, dar błogosławieństwa na drogę, towarzyszenie modlitwą i materialne wsparcie
- Księżom Radosławowi i Arkadiuszowi za obecność z nami, zadbanie o każdy szczegół wyjazdu i wieloraką pomoc , a zwłaszcza za to, co najpiękniejsze - Eucharystię, Słowo Boże i Sakrament Pokuty
- Księdzu Dziekanowi oraz Księżom Karolowi i Łukaszowi za trwanie na modlitwie i pozostanie w parafii z posługą duszpasterską
- Rodzicom za troskę o religijną formację ich dzieci i umożliwienie wyjazdu
- dorosłym opiekunom za pomoc księżom i Panu kierowcy za cierpliwość i bezpieczne dowożenie nas na każde z miejsc
- Kochanym Parafianom i Sympatykom naszego kościoła za finansowe wsparcie w Uroczystość Objawienia Pańskiego i ofiary składane przy zakupie pakiecików z kredą i kadzidłem
Wszystkim za wszystko dziękujemy i samemu Bogu oddajemy chwałę! Więcej zdjęć na parafialnym Facebooku.
 
IMG 4832

Przekazujemy informacje o śmierci i pogrzebie Mamy naszego Drogiego Księdza Proboszcza. Składamy Mu wyrazy ludzkiego współczucia i towarzyszymy modlitwą.

Prosimy o modlitwę za Zmarłą, Syna i całą Rodzinę.
Gdyby ktoś chciał uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, przekazujemy niezbędne informacje. Prosimy zgłosić się w zakrystii lub kancelarii i wpisać na listę na autokar.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...
 
Nekrolog Mamy Ks. Dziekana

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria parafialna

Poniedziałek - Piątek
16:30 - 17:30

Sobota
9:00 - 10:00

Telefon dyżurny (kancelaria)
608-725-533

Telefon parafialny
41 274 63 03

Telefon do Ks. Kapelana Szpitala
692-352-367

Polecamy

 

 

fb icon 325x325

images

youtube nowe funkcje 2017 1180x807

duch logo 2017

plus

 pdr new logo www

 wsd

rk

 

https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/